3 způsoby, jak ušetřit na půjčce

Půjčování peněz sice není optimální způsob, jak efektivně pracovat s měsíčním rozpočtem, ale pokud k tomu přeci jenom dojde, hodí se vědět, co udělat pro ušetření na půjčce. Pomoci mohou například 3 způsoby uvedené v článku.  

Použijte srovnávače pro nalezení nejvýhodnější nabídky 

Nabídka s finančními produkty je opravdu pestrá, takže se jednotliví poskytovatelé vzájemně předhání v tom, kdo naláká více klientů. Díky tomu sledují konkurenci a snaží se nabídnout o kousek nižší úrokovou sazbu či poplatky. A to je přesně šance pro vás. Jenže, jak všechny ty nabídky rychle a efektivně porovnat? Použijte internetový srovnávač, kde se vám jednotlivé půjčky srovnají podle vybraných kritérií. Výběr té nejvýhodnější už následně nebude tak složitý.  

Dokažte svou bonitu a schopnost splácet 

Výhodnější úrokovou sazbu zpravidla dostávají klienti, u kterých je nízké riziko, že nebudou moci splácet. Dokázáním bonity tak dáte jasně najevo, že máte dostatečný příjem a nemáte dluhy. V praxi to znamená, že je výhodnější využít například půjčku s doložením příjmu či nemít žádný záznam v registru dlužníků. Kladné body přidávají také předchozí úspěšně splacené půjčky, kdy získáváte úvěrovou historii. Dávejte si proto pozor na včasné splácení a dodržování termínů.  

První půjčka zdarma a další výhody  

V zásadě jde opět o hledání nejvýhodnější nabídky na půjčku. Tentokrát je ale potřeba si všímat, zda poskytovatel nabízí různé výhody. Dobrým bonusem bývá například první půjčka zdarma, kdy po řádném splacení v termínu nezaplatíte vůbec nic navíc a vrátíte skutečně jen to, co si půjčíte. Dále se můžete setkat s odpuštěním určitých poplatků, možnosti půjčit si vyšší částku za lepší úrok při druhé půjčce a podobně. Využitím těchto možností můžete výrazně snížit náklady na půjčku a ušetřit.