Chystáte se na dovolenou? Víme, jak tam ušetřit

Doba letních dovolených je pomalu, ale jistě tady. Lidé se začínají balit na dovolenou, začínají přemýšlet nad tím, co všechno si musí dokoupit, aby měli vlastně všechno, co potřebují. V současné době drtivá většina lidí zároveň při balení přemýšlí, jak to udělat, aby nepřijeli z dovolené s prázdnými kapsami. Dovolen jsou přece jen odpočinkové záležitosti, během kterých se zrovna nedíváme na to, kolik utrácíme. Zkrátka jen utrácíme hlava nehlava, což se nám může vymstít. V případě, že si chcete užít dovolenou, ale zároveň se nechcete vrátit s prázdnými kapsami, přinášíme několik tipů, jak na dovolených ušetřit.  

Tipy, jak ušetřit na dovolené 

  • Nekupujte si průvodce, ale raději si noste online průvodce, který vás nic nestojí. Ušetříte třeba i několik stovek korun. Navíc na internetu se dočtete o vaší destinaci daleko více než v tištěných průvodcích, které dlouhá léta nikdo nevydal s novými informacemi.  
  • Necestujte s českou cestovní agenturou, ale raději se svěřte do rukou německé cestovní agentuře, která nabízí zájezdy za daleko nižší ceny.  
  • Pokud jedete na dovolenou na vlastní pěst, hledejte ubytování na slevových portálech. Ubytování za akční ceny najdete třeba na Slevomatu, případně využijte levné ubytování skrze AirBnb.  
  • Pokud vám nevadí neležet v nadmíru pohodlné posteli, co třeba si raději od přátel půjčit obytné auto nebo karavan, s nímž bude cestování o něco praktičtější, dokonce i levnější? 
  • Jezte zásadně mimo centrum města, vyplatí se vám to. V centru města je jídlo horší a porce menší, ceny vyšší, mimo centrum jsou jídla lepší, větší porce a za nižší ceny.  
  • Využívejte sdílených kol, která jsou k dostání po celém světě. Nebudete muset utrácet za dopravu, ale na druhou stranu se snadno dopravíte za pár kaček z místa na místo. Nezapomeňte, že sdílená jsou nyní už i auta.