Další placení daní se blíží – konkrétně daně z nemovitostí

Dalo by se říct, že od daní nikdy nemáme pokoj. Tedy konkrétně od placení. Každý měsíc platíme nějaké zálohy na elektřinu, plyn či vodu, na začátku roku podnikatelé musí podat daňové přiznání, takže i tam se dostane k placení, stejně jako ve chvíli, kdy podáváte přehledy pojišťovnám a mnohdy musíte něco doplácet. Ostatně takové chvíle se táhnou až snad do vánočních svátků, kdy se zase utrácí z důvodu blížích se svátků a pod vánočním stromečkem přece jenom něco být musí. Aktuálně se blíží splatnost daně z nemovitostí, což je další nutnost, na kterou musíme dbát a na kterou nesmíme jenom tak zapomenout.

V poslední době se prokázalo, že Češi preferují bydlení ve vlastním. To se ukázalo hlavně na rapidně vysokých poptávkách na hypotéku, které vzrostly zejména během března a staly se opravdu rekordní. Nákup nemovitosti je pro mnohé to nejpřijatelnější a nejvýhodnější. Přece jenom splácení hypotéky co měsíc je sice někomu jinému, ale splácíme si už na své bydlení. Je to tedy výhodnější investice do budoucna, která je pro řadu lidí to zásadní. Do konce května je však nutné splatit daně z nemovitostí. Platí ji všichni majitelé pozemků a staveb, proto pokud jste vlastníci nemovitostí, dbejte na tuto záležitost.

Výběr daně se zase zvyšuje

To, že se daně neustále zvyšují, bychom snad mohli dát už na denní pořádek, protože daně jsou opravdu rok co rok dražší a ani letos to není výjimka. Podle údajů finanční správy na dani, která se zabývá právě nemovitostmi, je letos na dani přes deset miliard korun, což je opravdový rozdíl hlavně oproti roku 2005, kdy to bylo necelých pět miliard korun. Daně se tedy zvyšují a to vážně rychlostí blesku.

Termín daně většinou připomíná složenka, která nám přijde do schránky nebo na poštu. Je nutné dbát samozřejmě na splatnost, protože jako v každém případě – při pozdním zaplacení naskakuje určitá sankce.