Daňové slevy na školku? Bez problémů!

Daně jsou každým rokem problémem především živnostníků, kteří se musí stresovat a starat se o své daňové přiznání. To je totiž zásadní na začátku roku. Spoustu podnikatelů to však nechává na poslední chvilku, a tak se není čemu divit, když se nakonec pěkně zapotí ve chvíli, kdy musí v daňovém přiznání leccos opravovat. Stres potom narůstá, a proto se možná právě toto období řadí k těm nejhorším situacím, které každoročně živnostníky postihují. Samozřejmě to pro ty, kteří jsou už v tomto oboru pěkně zběhlí, mají snadné, a tak se zbytečně nestresují, protože stres přeci krátí život.

Daně ale nejsou jen zlé a špatné, za jaké je většina lidí považuje. Třeba nyní si polepší rodiny s malými dětmi. Ty totiž mohou žádat o daňovou slevu za školku. Dát děti do školky tedy nebude jen první velký krok pro dítě, na který se většina rodičů těší, ale bude to také skvělé pro rodiče samotné, a tak to možná nebude taková spousta rodičů oplakávat.

Kromě vyššího daňového zvýhodnění na druhé a pak každé další dítě se tedy navýší i limit pro uplatnění školkovného. Tento krok byl podstoupen už loňským rokem, ovšem málokdo tehdy tušil, jakým způsobem se má tato sleva uplatnit nebo co je to vůbec daňový bonus. Nyní ale lehce na internetu narazí na vysvětlení, které jim může značně pomoci v těchto situacích.

Zvýhodnění na děti činí letos tisíc sto sedmnáct korun, na druhé pak o tři stovky více. Co se týče třetího dítěte, tak rodiče můžou počítat s částkou tisíc sedm set devatenáct korun. Ovšem toto zvýhodnění lze uplatnit pouze u jednoho z rodičů. Pokud máte už studujícího člena domácnosti, takové zvýhodnění na děti lze naposledy uplatnit tehdy, kdy dítě dosáhne šestadvaceti let.

Pakliže podnikáte a stanovujete si výdaje paušální částkou, nemůžete si toto zvýhodnění uplatnit, pokud tedy základ daně z této činnosti netvoří více jak polovinu celkového daňového základu. Potom si tuto výhodu můžete dopřát taky.