Hypotéku je sehnat velmi těžké, ale není to nemožné!

V poslední době jsme se setkali s tím, že se musíme potýkat s potížemi a půjčkami, pokud si chceme koupit svůj vlastní dům nebo pozemek. Hypotéka je aktuálně stále řešené téma, jehož řešení nemá snad obdoby. Podle aktuálních zpráv už víme, že si na vlastní bydlení bohužel nedosáhne střední třída, protože poslední dobou jsou podmínky dosti zpřísňovány, tudíž si na své vlastní bydlení opravdu dosáhne jenom ta vyšší třída, která bude mít dost peněz, aby zaplatila už dnes dvacet procent na ruku. Více jak osmdesátiprocentní hypotéku dnes už takřka nikdo nedostane.

Banky si totiž uvědomili aktuální situaci, která se týká hlavně nepříjemného splácení – tedy u Čechů spíše nesplácení. Lidé si totiž v poslední době hojně půjčují, ale na druhou stranu se jim zrovna splácet nechce. Banky se tedy bojí o to, že by jim hodně velké peníze z hypoték nebyly splaceny tak, jak se ujedná, proto se opatřily jistým zpřísněním podmínek, do něhož zasahovala i Česká národní banka, díky které se vlastně střední třída doslechla, že ona už si na svůj dům vážně nesáhne.

Získat hypotéku je sice pro střední třídu těžké, ale není to ani zdaleka nemožné

Pokud si však budete chtít splnit svůj sen o vlastním bydlení, není to nemožné, jenom to bude čím dál těžší. Jestliže je váš plat průměrný a nemáte žádnou vlastní nemovitost do zástavy, neklesejte na mysli, protože banky budou přísnější a hlavně opatrnější při posuzování žadatelů. Pokud tedy projdete pečlivým zkoumáním příjmů a výdajů, aby se tak ujistila, jestli máte nebo nemáte dostatek financí na splácení, pak se můžete taky těšit na své vlastní bydlení.

Háček jen tkví v tom, že aktuální posuzování bude mnohem přísnější, než tomu bylo doteď. To je totiž zpřísněno díky aktuálnímu novému spotřebitelskému zákonu, k němuž přibyla novela pojednávající právě o zpřísnění podmínek pro poskytování hypoték.