Jak doložit příjem u půjček?

Požádat dnes o půjčku, to je snadná záležitost. Dnes k tomu dokonce nepotřebujete hromadu dokumentů, jako tomu bylo v minulosti. Potřebujete hlavně dodat potvrzení o příjmech. Sice existují půjčky bez doložení příjmů, které jsou určeny těm, jež nemohou zrovna své příjmy doložit z jakéhokoli důvodu, ale ve většině případů se setkáte s půjčkami, kde příjem doložit musíte. Jenže jak takový příjem doložit, co se k tomu potřebuje? 

Jedním důležitým dokumentem, který potřebujete při vyřizování půjčky, by mělo být právě zmiňované potvrzení o příjmech. A my vám prozradíme, jak svůj příjem doložit.  

Lze to několika způsoby 

Dnes lze doložit příjem při žádosti o půjčku několika způsoby. Vždycky si dávejte pozor na to, jaký způsob banka upřednostňuje. Některé banky mají stanovené to, jakým způsobem můžete potvrzení o příjmech dodat, jiným je to jedno.  

Některé banky využívají své vlastní formuláře, které vyplníte a kde uvedete výši svého příjmu. Jiným stačí výpis z vašeho bankovního účtu, který by měl být dodán za poslední tři měsíce. Tím zkrátka prokážete, že vám chodí pravidelná výplata na váš účet.  

Můžete také doložit výplatní pásku 

Pokud nechcete, aby se vám banka pročítala výpisem z účtů, můžete doložit výplatní pásku za poslední tři měsíce. I ta dokazuje, že jste v posledních třech měsících získali v pravidelných intervalech určitý obnos peněz a i tak to bance stačí.  

Dávejte si však pozor na pár věcí. Banka v případě výplatní pásky potřebuje, abyste na výplatní pásce měli několik důležitých věcí. Musí z výplatní pásky být patrné, že patří skutečně vám. Nedivte se tedy tomu, když bude po vás vyžadováno telefonní číslo do zaměstnání nebo kontakt na vašeho zaměstnavatele. Je to jeden ze způsobů, jak si banka může ověřit, jestli jste nelhali a jestli daná výplatní páska patří skutečně vám.