Jak se vyhnout hádkám kvůli penězům?

Finance jsou v současné době velice důležité, i když tedy mnohdy kvůli nim jsme schopní hrozných činů. Vždyť neustále slýcháme v televizních reportážích o vloupáních, o krádežích nebo o loupežných přepadeních. Někdo se dokonce kvůli penězům zabijí, někdo se kvůli penězům hádá. Zatímco vražda je opravdu nepochopitelná, hádky jsou někdy zcela na místě. Zejména, pokud se hádají dva, kteří spravují společné finance.  

Hádky kvůli penězům vznikají nejčastěji v případě párů nebo manželů. Přece jenom se spravují finance společně a každý na ně může mít jiný názor. Je však třeba konstatovat, že hádky kvůli penězům jsou někdy naprosto zbytečné. Abyste se jim vyhnuli, prozradíme vám, jak na to.  

Kdo má právo přístupu k účtu? 

Nejvíce hádek vzniká ve chvíli, kdy má přístup k účtu jenom jeden z páru nebo jeden z manželů. Ten, kdo přístup nemá, si může přijít zbytečný a takzvaně “pod pantoflem”. Abyste se tedy vyhnuli hádkám, které často mohou přijít do naprostých extrémů, je dobré od samotného začátku zřídit přístup pro oba dva z páru. Tímto krokem lze předejít hádkám velice efektivně.  

Pojistěte si hypotéku 

Mnozí lidé se hádají především kvůli hypotéce a kvůli tomu, co se s hypotékou pojí. Problémem často bývá to, že nejsou peníze na pravidelné splácení. To však naštěstí může vyřešit takzvané pojištění hypotéky, které vás spasí ve chvíli, kdyby náhodou došlo k nečekaným událostem.  

Proberte svou finanční minulost 

Ví váš partner o dluzích, které se s vámi táhnou od dávné minulosti? Je si toho partner vědom? Pokud ne, neměli byste finanční minulost před svým partnerem nebo partnerkou zatajovat. Je to pak jen další důvod zbytečných hádek, které často vedou i k samotnému rozchodu. Navíc nechcete přece, aby dluhy z minulosti zkomplikovaly váš současný život nebo život partnera či partnerky ve chvíli, až umřete.