Jak ušetřit za suplementy 

Cvičíte a uvažujete nad koupí suplementů, které jsou ale cenově mimo váš rozpočet? Připravili jsme pro vás několik tipů, které vám můžou pomoci tuto situaci vyřešit. 

Správně nastavený příjem kalorií a makroživin jako základ 

Hned na začátek je nutné konstatovat, že přidaná hodnota suplementů se projevuje zejména v případě, kdy máte zcela správně nastavený jídelníček z pohledu ideálního příjmu makroživin a kalorií. Doplňky by měly představovat pouze prostředek, který vám usnadní dosáhnout požadovaných hodnot. Pokud tedy nemáte přehled o přijímaných potravinách z výše zmíněných hledisek, mělo by být sestavení jídelníčku prvním nezbytným krokem. 

Nákup surovinových doplňků 

Pokud máte již sestavený jídelníček a víte, který suplement je pro vás nezbytný pro naplnění požadovaných kalorických a živinových hodnot, můžete se pustit do samotného nákupu. Chcete-li opravdu maximální úspory, můžete zvážit nákup suplementů jako surovin. Ty jsou obvykle bez příchutí a jejich cena je podstatně levnější než v případě finálně zpracovaných výrobků. Nákupem několika surovin si pak můžete vytvořit plnohodnotný suplement bez nutnosti zbytečných výdajů. 

Slevy a výprodeje 

Preferujete raději chuťově přijatelnější varianty? Klasickou volbou pak bývají doplňky z různých slevových akcí a výprodejů. Trh suplementů je charakteristický velkými výprodeji z důvodu expirací. Často tak můžete narazit například na akce typu 1+1 zdarma nebo výrazné procentuální slevy. 

Bazary 

Našim posledním tipem je nákup na internetu od uživatelů, kterým zakoupený suplement nesedí, a proto ho nabízí za zlomek původní ceny. Na internetu existuje hned několik diskuzních fór, ve kterých najdete specializovaná vlákna věnovaná právě prodeji suplementů a fitness vybavení.