Jaké benefity jsou dnes atraktivní? 

Najít si práci, která vás bude naplňovat a bavit, a to ještě za předpokladu, že bude dobře placená se slibnými benefity – to je pro mnohé nemožné přání, které je nesplnitelné. Jenže nakonec i takové práce existují. Zejména po stránce zaměstnaneckých výhod došlo v posledních letech k velkému posunu. Pojďme se podívat na to, jaké jsou v současné době nejatraktivnější a také nejvyhledávanější.  

Benefity a jejich skupiny 

I vlivem toho, jak se staly benefity zaměstnanců atraktivní záležitostí a bonusem k výplatě, se začaly rozdělovat na čtyři skupiny. Ne všechny se vyplatí pro všechny společnosti, některé jsou aplikovatelné jenom pro někoho. Přesto jsou však vyhledávané.  

Kupodivu nejsou na výsluní jen ty, které se týkají finanční odměny. Atraktivní jsou také zcela jiné, které člověku nepřináší příspěvek do peněženky, nýbrž mu slibuje něco víc. 

Služební auto, občerstvení na pracovišti i penzijní připojištění 

Pokud tedy pomineme právě finanční odměnu, zmíníme hrstku benefitů, které jsou pro zaměstnance vysoce atraktivní. Mluvíme kupříkladu o služebním autě, také občerstvení na pracovišti a dále také penzijním připojištění. Sice nemluvíme o zrovna nejvýnosnější investici, na druhou stranu je to jistá budoucí jistota, kterou mnozí pracovníci milují především.  

Ostatně z nedávných průzkumů vyplývá, že zaměstnavatelé tímto reagují na požadavky svých zaměstnanců. I proto je ostatně aktuální paleta benefitů tak široká. 

Benefity a daně 

Zaměstnavatelé samozřejmě nejraději přistupují k těm benefitům, které si mohou zahrnout do daní. Ale ne u všech je to možné, některé benefity jsou limitovány například nějakou konkrétní hranicí, přes kterou se nemohou dostat. 

Z pohledu zaměstnavatelů jsou dále atraktivní takové benefity, o které se nejen dají zkrátit daně, ale také ze kterých se neplatí sociální nebo zdravotní pojištění.