Kam s volnými penězi 

Zjistili jste, že vám na bankovním kontě dřímá několik stovek nebo tisíc korun? I s těmito penězi můžete manipulovat a můžete z nich vytěžit daleko víc, než si myslíte. Jen tedy musíte vědět, kam s volnými penězi jít, respektive kam či do čeho je vložit. 

Stavební spoření je stále možností 

Pokud patříte ke konzervativním klientům a nechcete riskovat, kryptoměny nebo akcie jsou tím pádem ze hry. Pro vás daleko lepší je určitě stavební spoření, které sice neslibuje příliš vysoké zvýhodnění, ale na druhou stranu je to lepší cesta, než aby vám peníze dřímaly pouze na osobním účtu, kde by je ostatně požírala inflace. 

Spořící účty obecně (nejen stavební spoření) jsou v posledním roce trochu zvýhodňovány a stále vyšší úroky slibují. U termínovaných vkladů se dočkáte dokonce ještě o chlup většího zvýhodnění, než jste si mysleli.  

Podílové fondy, dluhopisy nebo akcie 

Jestliže nechcete jít cestou konzervativní, ale chcete jít trochu jiným směrem, konkrétně trochu zariskovat, i když stále v přijatelných mezích, můžete jít do podílových fondů nebo akcií. Ideální cesta, pokud se o investování chcete více zajímat a není to pro vás jen každoměsíční odkládání peněz někam stranou.  

Pokud chcete jít přesto všechno touto cestou, ale obáváte se toho, že byste tomuto investování zrovna nerozuměli, můžete dát přednost profesionálním správcům podílových fondů nebo akcií. Existuje jich celá řada a díky nim budete moct využívat tento typ investic bez vašeho velkého přičinění. 

Investice do nemovitostí získává na popularitě 

Máte k dispozici nějaké peníze a chcete je investovat do něčeho, co má potenciál dlouhodobého růstu a co vám může přinést pasivní příjem? Nabízí se investice do nemovitostí. Cena rodinných domů nebo bytů má jít trochu dolů, a to vlivem nízké poptávky.