Kolik korun letos stály kroužky pro děti?

Jelikož už je nějaký ten pátek od začátku školního roku, rodiče už většinou zapsali své děti do různých kroužků, které jsou mimo školu – většinou po škole. Jenom málokterý rodič nepřihlásil své dítě do nějakého zájmového kroužku. Vždyť řada rodičů se snaží, aby děti na chvilku vypadly od počítačů, a takový kroužek k tomu může pomoct. Opět byly velice populární kroužky sportovní, ale také dominovaly talentové kroužky. Jenže opět tyto zájmové aktivity důkladně provětraly peněženky rodičů.

Mimoškolní aktivity jsou však nutností. Děti dokonce mnohdy samy vyžadují a prosí rodiče, aby nějaký kroužek mohly vykonávat. Je to pro ně jenom dobré – ve sportovních kroužcích se jim zlepší kondice a budou zdravější, v talentových kroužcích objeví a zdokonalí svůj talent, ale hlavně si v jakémkoli kroužku najdou své přátele a další kamarády. Jen málokterý rodič by odepřel takové aktivity svým dětem.

Nicméně je nutné podotknout, že kroužky jsou bohužel nákladné. Už dávno nestojí takové kroužky pár set korun ročně, ale už se kroužky vyšplhají i k několika tisícům ročně, bohužel.

Rodiče volí kroužky podle ceny

Není se čemu divit, když se rodiče na začátku školního roku rozhodují hlavně pro kroužky dle ceny. To, o jaký kroužek se jedná, jde už stranou, to samé zájem dítěte do kroužku chodit. Je to škoda, protože mnohdy díky ceně jsou děti nuceny chodit do takového kroužku, který je nebaví, a tak si spíše vypěstují nechuť k celé škole obecně.

Několik tisíc korun ročně je průměr

Podle aktuálních statistik se zjistilo, že ročně se za takový kvalitní kroužek zaplatí i několik tisíc korun. S tím se lidé už musí smířit, levnější to nebude. Kolem několika tisíc korun ročně se pohybují nejen sportovní, ale také hudební či jinak zájmové kroužky pro děti. Vybavení či čas zkrátka něco stojí, ale to už by nám mohlo být jasné.