Manželská smlouva je čím dál častější

Manželství je svazek, do něhož se nehrne doslova každý. Většinou se do tohoto chomoutu hrnou pouze zamilovaní lidé, kteří už většinou čekají dítě. V současné době spolu dva lidé spíše jenom žijí. Většinou jim vyhovuje jen partnerský vztah, který není potřebný stvrdit svazkem manželským, protože podle statistik se každá třetí rodina zase rozvádí, což je jenom velmi nákladné. Ostatně přece jenom jsou mezi námi ti, kteří mají velké rodinné plány, proto se těší, až budou svoji a budou si moct založit rodinu, vzít si na sebe hypotéku a začnou žít takovým tím klasickým rodinným životem, který mnoho lidí láká, jiné odrazuje.

V poslední době je čím dál častější uzavírání manželských smluv. Jedná se podle aktuálních statistik o každou pátou svatbu, při které se manželská smlouva opravdu uzavírá. Lidé si nejspíše chtějí chránit svůj majetek a peníze před tím druhým i přesto, že se rozhodli žít společným životem. Analýza či poměr rozvodů je asi děsí a nikdo do budoucnosti nevidí, proto nevědí, jestli i oni nebudou jedním z těch rozvrácených rodin, proto obezřetnost je vždy na prvním místě.

Manželství se bere více s rezervou

V poslední době se manželství začíná brát opravdu s rezervou. Manželských smluv stále přibývá a tipuje se, že jejich množství se bude stále ještě navyšovat. Většinou se zamilovaným párům nelíbí, že všechen majetek, který za svůj dosavadní život získali, budou muset najednou v případě rozvodů dělit na půl, když pro ten majetek druhý neudělal vůbec nic. Většina lidí netouží po tom, že všechen majetek spadne do společného jmění manželů.

Možná je o vážně o zkušenostech, možná je to aktuálním počtu rozvodů nebo je to jen z důvodu toho, že to vidí u druhých lidí – lidé se opravdu bojí o svůj majetek čím dál více a chtějí manželskou smlouvu i v případě, že vlastní pouze auto. I takový majetek by samozřejmě spadl do společného jmění manželů a těžko se pak bude takový vůz půlit.