Návštěva Mikuláše lidi i letos vyšla na několik tisíc korun

I když existují tradice, které lidi dvakrát nevnímají nebo nedodržují, pravdou je, že existují i takové tradice, které se dodržují striktně a pravidelně. Například návštěva Mikuláše je něco, co se snaží lidé dodržovat. Děti se potřebují něčeho bát a potřebují mít k něčemu respekt, proč tedy nemít respekt z čerta? Navíc děti si opravdu uvědomí, že zlobení je věc, za kterou mohou být potrestaní. Jestli však budou statečné, dostanou odměnu. A právě taková odměna přišla Čechy i letos na několik tisíc korun.  

I když je tradice Mikuláše opravdu skvělá a lidé se ji snaží dodržovat, zároveň je to svátek, který leze do peněz. Rodiče chtějí, aby Mikuláš dal dětem nějakou skvělou odměnu, a tak mu podstrčí mezi dveřmi nějakou sladkou tečku. Jenže podle letošních statistik takové sladké tečky a odměny Mikulášů přišly rodiče na několik tisíc korun.  

Navíc se letos vydělávalo i na návštěvách čertů a Mikulášů. Kdo by to byl tušil, že se za návštěvu převlečených lidí bude dnes i platit? 

Návštěvy začínaly na třech stovkách 

Pokud bychom se na okamžik přemístili do Prahy, zjistili bychom, že nabídky návštěvy Mikulášů, andělů a čertů začínají na třech stovkách. To je však cena, kterou si stanovují studenti. Pokud byste chtěli příchod dospělých s dlouhou mikulášskou praxí, museli byste si zaplatit rovnou pětistovku.  

Dokonce byly letos vytvořené i unikátní stránky, kde jste si mohli příchod Mikuláše objednat. V nabídce bylo třeba i celé odpoledne nebo třicetiminutová zastávka s propracovanými kostýmy.  

Více rodin do jednoho bytu 

Aby lidé ušetřili, snažili se s přáteli sejít u někoho v bytě. Více rodin do jednoho bytu, částka se mezi ně krásně rozpočítá a bude to. Tím lidé ušetřili opravdu hodně, i když je pravda, že každým rokem si lidé objednávají stále dražší návštěvy, protože touží po intenzivnějším zážitku dětí.