Platba kartou na denním pořádku

Každý den platíme kartou. Pokud kartou neplatíme, pak alespoň vybíráme z nejbližšího bankomatu. V poslední době se také prokázalo, že lidé si vybírají svou restauraci nikoliv podle druhu jídla, ale podle místa, kde se dá platit kartou. V dnešní době s elektronickou evidencí tržeb se dá platit kartou téměř všude. I když v létě při průjezdu mnoha místy v ČR platba kartou možná nebyla. Třeba na mnoha místech v Českém Krumlově a to je hodně turistické město. Statistika, která se soustředila především na to, za co v současné době nejvíce utrácíme právě pomocí našich kreditních a debetních karet, ukázala zajímavé výsledky.

Jak peníze mizí z účtu

Karty používáme notně, jedná se dnes už o nedílnou součást téměř všech a každodenního života. Češi jsou přeborníky v bezkontaktním placení a následkem toho je, že řada lidí má pak velký problém s tím, že nemá žádnou finanční rezervu, která je ale v dnešní době už nutností, bez které se vůbec neobejdeme. Když peníze ve své peněžence nevidíme a nesledujeme, jak nám mizí, ani si nevšimneme toho, že pomalu, ale jistě jdeme do mínusu a jsme na mizině. Peníze jsou vidět a je také vidět, jak mizí. Karta je zrádná.

Za co nejvíce utrácíme

Mezi nejčastější věci, za které my Češi nejvíce utrácíme, se řadí zejména potraviny, které nakupujeme denně, jednou za týden většina lidí dělá velký víkendový nákup, kdy často použijeme naše kreditní nebo debetní karty a neváháme s nimi odpípnout nesmyslně vysoké částky. K platbě potravin využíváme karty denně a procento lidí, které denně platí kartou za potraviny, se díky nynějšímu velkému zavedení samoobslužných pokladen ještě velmi zvýšilo. Samoobslužné pokladny najdeme opravdu kdekoliv, v mini obchodech i u velkých hypermarketových značek. Také utrácíme hlavně za jídlo v restauraci, kam mnoho lidí chodí dokonce denně na menu v době oběda. Dále platíme kartou léky a potravinové doplňky. V obou případech se mnohdy jedná o velmi drahou záležitost.