Pozor na triky neférových poskytovatelů půjček

Když si lidé potřebují půjčit peníze, často si chtějí půjčit opravdu velice rychle. Nechtějí na peníze čekat dlouhé týdny, chtějí peníze získat v době, kdy je potřebují, tedy hned, kdy o ně zažádají. To je ostatně důvod, proč jsou tak oblíbené nebankovní půjčky. Nebankovní půjčky totiž nabízí možnost peníze připsat na bankovní konto takřka ihned od schválení úvěru. Nebankovní půjčky jsou tu taky pro chvíle, kdy vám banky nepůjčí.  

V případě žádosti nebankovní půjčky, buďte raději trochu opatrnější a ostražitější. Poskytovatelé nebankovních půjček na vás mohou vytáhnout různé fígle, na něž byste mohli doplatit. Pokud si tedy potřebujete půjčit, doporučujeme nespěchat a raději se držet dál od těch poskytovatelů nebankovních půjček, kteří na vás zkouší některé z jejich ozkoušených triků.  

Zpoplatněné zákaznické servisy 

Pozor si dejte na takové poskytovatele nebankovních půjček, kteří jsou schopní si naúčtovat nesmyslné sumy peněz za zákaznický servis. Mnozí lidé si myslí, že zpoplatněné zákaznické servisy jsou záležitost minulosti, ale není to tak. Mnozí poskytovatelé nebankovních půjček si účtují za zákaznický servis i nyní, a to nemalé sumy. Například je zvykem, že se účtuje i sedmdesát korun za minutu, někdy se můžete setkat dokonce i s devadesáti korunami.  

Pozor na poskytovatele, kteří vám nedají nahlédnout do smlouvy 

Také se můžete setkat s poskytovateli půjček, kteří vám nedají nahlédnout do smlouvy. Rozhodně nic nepodepisujte, pokud do smlouvy není možné nahlédnout. Vyhnete se tak budoucím nepříjemnostem a nesrovnalostem. Pročtěte si hlavně podmínky pod čarou nebo podmínky malým písmem, v nichž se velice často skrývají záludné sankce nebo nesmyslné poplatky.  

Smlouvy si zásadně vždycky čtěte, a to bez ohledu na délku smlouvy. Opravdu se tímto můžete vyvarovat problémům.