Raději spořte do šuplíku, nikoliv na spořicí účet

V poslední době se velmi hojně potkáváme s mnoha bankovními poradci. Takoví bankovní poradci jsou někdy opravdu dobří, ale v poslední době k nám do domácností chodí většinou mladí pánové, kteří už od prvního pohledu nejsou zrovna dvakrát sympatičtí a jde vidět, že se v daném oboru pohybují minimálně a že jejich znalosti, co se týče bankovnictví, jsou pouze na takové úrovni, která se dá přiblížit třeba k prvňáčkovi, který se naučil jenom to, co mu bylo řečeno. Takovým lidem se rozhodně nerozhodneme svěřit naše finance, ať už nám nabízejí opravdu cokoliv. Navíc většinou přichází s nabídkou spořicích účtů, což jsou jenom v dnešní době žrouti peněz, kterým inflace nehraje zrovna do karet.

Není se čemu divit, když se lidé rozhodli věnovat své peníze raději šuplíku, kde se jim nic nestane a kde hlavně neubudou díky poplatkům. Ostatně takové peníze v šuplíku se ani nezúročí, proto jich bude stále stejně. Jenže jedná se vážně o mnohem lepší variantu, než kdybyste měli svými úsporami krmit banky, které vám jen naúčtují hromadu poplatků, které nemáte zájem samozřejmě zaplatit.

Proč si spořit do šuplíku?

Kromě toho, že se vám v šuplíku nebudou peníze samy od sebe ztrácet, rozhodně je to výhodné i tehdy, kdy si například zapomenete vybrat peníze. Mnohdy se nechcete vracet k bankomatu, proto si vezmete ze svých úspor a potom danou částku do úspor zase vrátíte. Samozřejmě takové úspory jsou především pro nepředvídatelné situace, kdy se například pokazí něco v domácnosti a vy musíte ihned běžet koupit danou věc, protože bez ní zkrátka nemůžete fungovat.

Z úspor se například vyplatí brát i při návštěvě zubaře, protože většinou zubař je to, co nás stojí nejvíce ze všech doktorů. Ostatně mít zdravý chrup je součást našeho celkového zdraví, proto se i za zuby oplatí utratit, i když je to mnohdy více, než jsme předpokládali.