Za které svátky se utrácí nejvíce?

Mnohé svátky v České republice se hodně slaví, jiné se slaví méně. Na většinu takový svátků se však lidé snaží utrácet, jako kdyby každý svátek potřeboval mít nějaké to své utrácení. Ovšem v poslední době jsme se potýkali s velkými útratami především na prvního máje a také na Valentýna. Někdy je dobré si srovnat, jak takové svátky jsou pro naše peněženky ošklivé záležitosti.

Zejména tyto dva svátky se k sobě celkem přirovnávají, protože se jedná o dva zamilované dny, kdy se páry většinou snaží být spolu a užít si den plný lásky. Jeden svátek se však slaví více než druhý, v jeden se platí mnohem více než v ten druhý. Více se v České republice slaví samozřejmě první máj, což je svátek všech zamilovaných, kteří se líbají pod rozkvetlou třešní, aby jejich láska trvala dál. Při tomto svátku jsou lidé relativně skromní. To se ovšem nedá říct o Valentýnu, který je svátek, jenž k nám přišel z Ameriky. Možná z toho důvodu ho však lidé tolik nevnímají. Tedy ne všichni. Mnoho lidí se nechává zlákat americkou kulturou, proto slaví tento svátek mnohem více, než první máj. A pak se není čemu divit, když ty české tradice upadají.

Na jaký svátek se utrácí více a za co?

Svátek všech zamilovaných, a sice Valentýn, do našich peněženek více foukne. Ženy většinou nekupují dárky, ale pánové jsou dárky kupovat doslova povinni. Za Valentýn jsou ochotni pánové utratit v průměru kolem sedm seti korun. Nejčastěji se kupují květiny, parfémy, drahé bonboniéry nebo plyšové hračky, u nichž se stali populární zejména velcí dvoumetroví medvědi, kteří se nevlezou ani do dveří.

Co se týče prvního máje, tak na tento svátek lidé chtějí být především se svými polovičkami, proto nechodí po obchodech a nekupují drahé dárky. Většinou se koupí jenom kytička nebo bonboniéra partnerce. Pánové během tohoto svátku neutratí více jak dvě stě padesát korun.