Začíná se utrácet za vánoční dárky. Co se letos kupuje nejvíce?

Lidé se nejspíše poučili z minulého roku. Začali totiž kupovat dárky s předstihem. Když v obchodech na konci října začala svítit vánoční světýlka, lidé si uvědomili, že je načase začít vánoční dárky nakupovat, aby se vyhnuli vánočnímu šílenství, které s vánočním nakupováním pojí. Stále více lidí si uvědomuje, že pokud budou nakupovat den před Štědrým dnem, nekoupí nic, co blízcí chtěli. Nebudou velikosti ani barvy, nebudou dané modely elektroniky.

Jelikož se vánoční dárky začaly kupovat už nyní, můžeme říct, za co se zatím utrácí nejvíce. Opět vede elektronika, čemuž se ostatně nemůžeme divit – společnost Apple v nedávné době uvedla na trh své nové kolekce produktů, po nichž ihned zatoužilo nejedno dítě a nejeden dospělý. Letos oslnily zejména iPady, které podle vývojářů ocení nejen pracovníci ve firmách, ale také grafici nebo hráči, kteří si mohou přikoupit iPad k tomu, který může sloužit jako klávesnice.

Za elektroniku se však utrácí každoročně, což nikoho nepřekvapuje. Letošní brzké nakupování dárků se však nese v pozitivním duchu – díky tomu, že lidé začali vánoční dárky nakupovat už nyní, mohou využít slev, které jsou stále v obchodech. Nemůžeme se tedy divit tomu, že nejvíce nakupuje:

• oblečení

Za oblečení se letos utrácí hojně. Je to ale především z toho důvodu, že konec podzimu se nese ve znamení slev. Lidé tak mohou koupit trička za stokorunu, svetry za dvě stovky, a když se poštěstí, mohou ulovit i pyžamo za stokorunu nebo případně kabelku do tří set. A to jsou zkrátka ceny, za které se vánoční dárky vyplatí kupovat.

• hračky

Pokud sledujete bloggery na sociálních sítích, možná jste zaregistrovali i velkou vlnu slevových kódů, které je možné využít i na hračky. Mimo jiné i v mnoha hračkářstvích jsou různé slevy, které využijí zejména rodiče s malými dětmi.

• knihy

I knihkupectví jsou obchody, kde se dočkáte hromady slev. Zejména Knihy Dobrovský posílají svým klubovým zákazníkům unikátní slevy, díky nimž budou obvykle drahé knížky koupené za pakatel.