Zaměstnavatelé začínají hradit zaměstnancům vitaminy i očkování. Že by nové benefity na scéně?

Nabízené benefity se v posledních letech výrazně změnily. Mezi nejvyužívanější a nejžádanější benefity se zařadily zejména home office nebo úhrada sportovních aktivit či knih. Mezi aktuálně nejpopulárnější zaměstnanecké benefity patří vitaminy a očkování, což je pro letošek novinka. Tímto stylem zaměstnavatelé reagují na koronavirovou situaci a také na ohroženou imunitu, kterou zaměstnanci firem mají.  

Novinka, kterou zaměstnanci oceňují 

Práce z domova se stala už samozřejmostí v době koronavirové, proto zaměstnavatelé přišli s novinkou, a to s tím, že uhradí svým zaměstnancům vitaminy a očkování. Kromě toho se také nabízí i respirátory, což jsou dnes pomůcky, bez kterých nemůžeme fungovat.  

Zaměstnanci tyto benefity rozhodně oceňují. Přece jenom očkování stejně jako vitaminy stouply na ceně a peníze jsou nyní to, co si musí spořit, protože, dejme si ruku na srdce, doba je zkrátka zlá.  

Zaměstnavatelé kladou důraz na ochranu zdraví zaměstnanců 

Je však pravdou, že zaměstnavatelé nechtějí jen ulevit peněženkám svých zaměstnanců, ale chtějí především chránit jejich zdraví. Moc dobře si uvědomují, že zdraví zaměstnanců je nyní velice důležité, bez zaměstnanců nemůže firma jako taková fungovat.  

Zaměstnavatelé navíc před nabízením tohoto benefitu čerpali ze svých zkušeností. V minulosti totiž úhradu vakcín také nabízeli a byl o to velký zájem. Přece jenom jedna očkovací vakcína se může dotknout několika stovek korun.  

Období nemocí započalo 

Aktuálně je riziko onemocnění zaměstnanců opravdu vysoké v porovnání s předcházejícími léty. Přece jenom venku stále panuje nový typ koronaviru. Navíc však panuje období nemocí – chřipka, nachlazení, angíny. Zaměstnavatelé se musí dvakrát tak snažit, aby udrželi své zaměstnance ve zdraví a v pořádku.  

Nový benefit tak je nejen ku prospěchu zaměstnancům, ale především také ku prospěchu celé společnosti. Jak již bylo zmíněno, bez zaměstnanců zkrátka nemůže firma fungovat.