Češi se už nebojí moderních technologií

Češi byli ještě donedávna poměrně skeptičtí vůči nejrůznějším moderním technologiím. Jenže poté dorazila koronavirová pandemie a svět se začal rapidně měnit. Z posledních průzkumů vyplývá, že zájem Čechů zejména o platby mobilem výrazně roste. Banky evidují až dvojnásobný zájem o službu, která do té doby se neradovala z tak obrovské popularity. Pojďme se na tento novodobý trend podívat blíže. 

Mobilem platíme za potraviny i kurýrům 

Že vzrostl zájem o internetové nakupování, to není nic nového. Holt jsme byli odkázáni na tuto formu nakupování, protože kamenné prodejny nám byly uzavřené. Platit kartou však nebylo nic, co by nám bylo nakázáno nebo k čemu bychom byli donuceni. K tomuto kroku jsme se svévolně rozhodli.  

Poslední průzkumy a statistiky ukazují, že telefonem platíme především za potraviny a také kurýrům. Uchylujeme se k tomu i v hobby marketech. Dokonce mnozí neváhají a platí prostřednictvím telefonu i nákup osobního automobilu. 

Není se čeho bát 

Češi přišli na to, že ani v tomto ohledu se nemusí ničeho bát. Aby vůbec mohlo dojít k platbě, je zapotřebí minimálně otisk prstu, který nikdo nemá totožný. Navíc každý mobilní telefon nabízí řadu dalších zabezpečení čili bezpečnost tohoto způsobu placení opravdu roste. 

Bankovní společnosti se domnívají, že se jedná o trend novodobých dějin. Zájem klientů o placení pomocí mobilního telefonu i nadále roste, a to i když se svět začíná navracet do normálu. Jenom za tento rok vzrostl zájem o sedmdesát procent. 

Je třeba konstatovat, že lidé však neplatí jenom mobilním telefonem, ale také chytrými hodinkami, které tuto funkci také umožňují. Tímto stylem placení se každým dnem převádí tisícovky, ne-li stovky tisíc korun.  

Apple vede 

I když platbu prostřednictvím chytrého zařízení nabízí různé operační systémy a různé telefony, jednoznačným vítězem je Apple.