Jak použít kreditku, když peněz je nedostatek?

Zejména před vánočními svátky není peněz na rozdávání. Lidé utrácí za své blízké nehorázně vysoké sumy, kterých později litují, jelikož dárky jsou jen pomíjivou radostí. V případě, že se potýkáte před vánočními svátky s nedostatkem peněz, možná zvažujete půjčku. Nemusíte si však žádat o půjčku v pravém slova smyslu, ale vystačíte si s kreditní kartou, která vám v tomto případě může opravdu pomoct.  

S příchodem vánočních svátků a s příchodem davového šílenství v obchodních centrech odborníci varují před nákupy, které bychom udělali na dluh. Pokud by vám náhodou při nakupování vánočních dárků peníze došly, nemusíte ihned pádit k poskytovateli půjčky, který by vám nabídnul nevýhodný úvěr. Řešením je v tomto případě kreditní karta, je však ale nutné vědět, jak ji správně použít, aby se člověk nedostal do zbytečných finančních problémů.  

Ještě než přejdeme k řešení jménem kreditní karta, poradíme vám, jak k vánočním dárkům a nákupům přistupovat. Ideálně si před vánočními svátky udělejte seznam toho, co chcete svým blízkým koupit, a také si u jednotlivých dárků napište jejich cenu. Snažte se hledat tu nejlevnější možnou alternativu.  

Když nejsou peníze, na řadu přichází kreditní karta 

Jak jsme zmínili, v případě, že vám dojdou peníze, je dobré sáhnout po kreditní kartě. Málokdo ví, že i úvěr z kreditky může být zadarmo. Existuje totiž takzvané bezúročné období, během kterého se nepočítá žádný úrok. Bezúročné období trvá většinou pětačtyřicet dní až šedesát dní v měsíci, počítá se zásadně od prvního dne v měsíci.  

Když však prošvihnete toto bezúročné období, musíte se připravit na to, že přijde velice nevýhodné zúročení, které může dosáhnout i dvacetiprocentního úroku.  

Z kreditní karty bezhotovostní platby 

S kreditní kartou plaťte především bezhotovostně, při bezhotovostních platbách banka nestrhává žádný poplatek, což je skvělé. Pokud budete vybírat peníze z bankomatu, bude vám stržen nemalý poplatek.