Nejčastější otázky před hypotékou a odpovědi na ně

I když banky zvyšují své úroky související s hypotečním úvěrem, přesto se mezi námi najdou jedinci, kteří přesto všechno po hypotéce touží. Respektive touží po svém vlastním bydlení a hypotéka je jednou z možností, jak svého bydlení dosáhnout, aniž bychom museli mít v kapsách miliony korun. Kolem tohoto úvěru na bydlení se však točí mnoho otázek, proto si pojďme alespoň ty nejčastější z nich zodpovědět. 

Jak dlouho trvá schvalování a vyřizování hypotéky? 

Jednou z nejčastěji pokládaných otázek je, jak dlouho trvá vyřizování a schvalování hypotečního úvěru. Přece jenom když člověk touží po vlastním bydlení, chce, aby byla hypotéka vyřízena prakticky ihned. Bohužel na tuto otázku neexistuje jednoznačná odpověď. Vše záleží na bance, ale také na žadatelích jako takových.  

Pokud bychom přesto všechno měli zmínit alespoň hodně, hodně obecnou odpověď, řekněme, že celý proces vyřizování a schvalování hypotéky zabere zhruba měsíc.  

CO je to americká hypotéka? 

Při zjišťování svých možností jste možná narazili na pojem, a to na americkou hypotéku. A sami sebe jste se zeptali, co to vlastně je, co to znamená. Mluvíme o půjčkách na bydlení, kdy lze člověku půjčit až pět milionů korun s odlišným úrokem, který je však v porovnání s úrokem na klasickou hypotéku vyšší. Stále se však jedná o lepší možnost, než jakou je spotřebitelský úvěr. 

Tato půjčka se však může vzít prakticky na cokoliv. Může to být na rekonstrukci, dokonce i na studium v zahraničí, které bývá poměrně nákladné. 

Co je to fixace hypotéky? 

Jednou z velmi často pokládaných otázek je také to, co je to fixace hypotéky. Definovat ji lze jako období, během kterého je držená jedna úroková sazba. Čili během fixace se nemusíte obávat toho, že by vám úroková sazba byla zvýšena, nebo naopak snížena.