Roste počet půjček na bydlení

Mít své vlastní bydlení – po tom touží velká spousta lidí. Jedná se především o začínající rodiny, které plánují mít své první dítě. Ovšem pokud už nějaké děti mají, touží po svém vlastním domečku. Malý jednopokojový byt je pro ně opravdu malý, a tak se rozhodnou mít svůj vlastní domov, kde budou mít svou vlastní zahradu, na níž si nyní velmi malé ratolesti budou hrát a dovádět v jakémkoli ročním období. Proto větší rodiny s dětmi, ale i malé rodinky, jež teprve ratolesti plánují, přistupují k půjčkám. Není se tedy čemu divit, když půjčky na bydlení rostou velkou rychlostí. Hypotéku je totiž velmi dobré vzít si co nejdříve, abyste se jí co nejdříve také zbavili.

Hypotéky

O hypotéce se nedá uvažovat tehdy, kdy je vám už přes pětatřicet. Pokud si netoužíte vzít tu nejnižší možnou variantu, neberte si ji. Abyste se splácením museli trápit i v důchodu, to opravdu nemáte zapotřebí. Pakliže jste však mladí a máte třeba kolem pětadvaceti, máte stálé zaměstnání a už něco málo našetřeno, přistupte k této variantě spíš. Hodně lidí se k hypotéce odhodlává třeba už i ve třiceti, protože to je takový zralý věk, kdy víte, co od života očekáváte. Navíc hypotéku třeba budete splácet do svých padesáti, což se stále ještě dá. Samozřejmě vzít si půjčku na bydlení však vyžaduje velké rozhodování, protože tyto půjčky se nenesou v řádech několika tisících korun, ale naopak se nesou ve znamení mnohdy i několika milionů.

I přes tak velké sumy a současné velmi nevýhodné bytové či domovní podmínky, se počet půjček na bydlení zvyšuje. Nikdo asi nechce platit nájem donekonečna, a tak se rozhodne investovat raději měsíční splátky do svého vlastního bydlení. Není nad ten pocit, když už si zařizujete svůj dům či byt tak, jak ho toužíte mít bez toho, abyste se museli ptát vašeho nájemníka. Volnost a svoboda v zařizování své domácnosti je opravdu skvělá, a tak se není čemu divit, když po ní touží velká většina obyvatel této republiky. Nejnižší hypotéky si nyní berou ženy do třiceti let, ty nejvyšší rodiny s třemi a více dětmi.