Tipy a rady pro rodinné finance

Každá rodina musí mít na paměti, že tvořit si finanční rezervu, to je základ úspěchu. Pokud se netvoří finanční rezerva, je problém na světě. Když například přijde velká voda a zatopí sklep, najednou není na jeho opravu. Pokud svou službu vypoví pračka, lednička nebo jiný domácí spotřebič potřebný k životu, opět není na koupi nového domácího spotřebiče. Jelikož už nežijete za sebe jako jedinci, ale žijete za celou rodinu, doporučujeme vám rodinné finance hlídat, tvořit, budovat je.  

Pokud se ale ptáte, jak na to, poradíme vám. Přinášíme několik rad a tipů, jak na rodinné finance.  

Zařiďte si penzijní připojištění nebo životní pojistku 

Ať už se rozhodnete pro ten či onen produkt, uděláte dobře. Oba produkty jsou totiž z dlouhodobého hlediska velice výhodné a vhodné. V obou produktech máte uložené finance na poměrně dlouhou dobu, v budoucnu za tyto peníze budete rozhodně rádi.  

Kromě zmiňovaných finančních produktů se vyplatí sjednat si také stavební spoření. Hlavní výhodou stavebního spoření je především možnost spořit si i menší částky, které jsou v řádech sta korun měsíčně. Při takové částce jsou úroky poměrně vysoké, většinou se pohybují okolo dvou procent. Navíc se na stavební spoření vztahuje i každoroční státní příspěvek, který je ve formě patnácti procent z naspořené částky.  

Začněte investovat 

I když je investice krapet riskantní záležitost, je to možnost, jak se mít v budoucnu dobře. Nikde se nepíše, že byste měli investovat neustále. Raději investujte jednou do něčeho výhodného. Například byste se neměli být podílových fondů, které jsou opravdu dobrou investicí. Jenom v minulém roce se akcie zhodnotily mnohonásobně! I když to není zrovna nejvíce bezpečná investice, je to investice, která přinese velké zisky.  

Kromě jiného byste měli investovat například do nemovitostí, shodují se odborníci. I když by byla nemovitost na dluh, stále je to dobrá investice, o tom není pochyb ani sporu.