Úroky z hypoték rostou nebezpečnou rychlostí!

Mít svůj vlastní dům je snem snad každého z nás. Většinou se k takovému kroku dáme kvůli tomu, že chceme založit rodinu. Přece jenom žít s dítětem v bytě není zrovna nejlepší, protože dítě potřebuje pro svůj růst zahradu, na níž se může naprosto vyřádit. Dům je navíc pro rodinu prospěšnější, protože se pak můžete rozhodnout mít místo jednoho dítěte hned dvě.

Ostatně každý má jistě v hlavě svůj vysněný dům, který by si chtěl jednou postavit. Má přesně dané v hlavě to, jak bude dům vypadat – jaká bude fasáda, tvar, kolik místností dům bude mít a kolik koupelen tam bude vytvořeno. Také se většinou už ví, jestli bude kuchyně dělaná na zakázku nebo ne, jestli tam bude jeden nebo dva dětské pokojíčky či jaký lustr bude v obývacím pokoji nad krbem, aby atmosféra byla přesně tak rodinná, jakou ji chcete mít. Takových vizí má každý z nás jistě habaděj, ale realizovat je – to už jen tak někdo neuskuteční. Je to především dané hypotékou, která je v dnešní době ten hlavní zádrhel. Ostatně do hypotéky se raději vyplatí jít nyní, než až za několik let. Úroky totiž stále rostou a devadesátiprocentní hypotéku už ani nelze získat.

Jak vysoké jsou aktuální úroky?

Získat hypotéku jde nyní jen v podobě osmdesáti procent. Není to moc, ale přece jenom je to víc, než kolik máte na účtu. Bohužel však musíte oněch dvacet procent dokázat, proto je načase začít pekelně spořit. Pokud již něco máte naspořeno, tak se do hypotéky pusťte nyní a nečekejte na lepší kurz, protože ten už v této oblasti rozhodně nebude. Ceny nemovitostí jdou nahoru a banky si to moc dobře uvědomují. Není se tedy čemu divit, když v březnu o hypotéku požádalo rekordní množství lidí, kteří touží po svém vlastním bydlení.

K hypotéce vás rozhodně pohání i výše úroků, která také nezadržitelně roste. Bohužel s tím nejde nic udělat, proto jen využijte situace. Hypoteční úroky už nyní dosahují více jak dvou procent a nemilosrdně se blíží k třem procentům, což už je citelná částka.