7 zvyků, které ušetří peníze do rodinného rozpočtu

Dnešní doba nás všechny nutí myslet ekonomicky. Svolejte rodinnou radu a implementujte těchto osm zásad, se kterými se vám podaří ušetřit.  

Doba přeje připraveným 

Neustále rostoucí ceny nejsou příjemné nikomu z nás. Stále máme ale možnosti s tím něco udělat. Když se zamyslíme nad svým každodenním chováním, nebudeme své finance dávat institucím, o jejichž pověsti si myslíme své. Připravit, pozor, jdeme na to! 

Nakupuje jen jeden 

Určete si osobu, která bude pro tento měsíc nakupovat potraviny a potřeby do domácnosti. Vyhnete se tak duplicitnímu nákupu, který provětrá vaši peněženku a zajistí sice plnou lednici, ale ne již možnost vše najednou zkonzumovat před uplynutím spotřební lhůty. 

Svítíme jen tam, kde jsme 

Společně se domluvte na tom, že budete svítit pouze v těch místnostech, kde se momentálně pohybujete.  

Spotřebiče vypínejte 

Další pravidlo je velmi důležité a pomůže vám výrazně ušetřit. Všechny spotřebiče, které momentálně nepoužíváte, vypněte. Ano, včetně červeného tlačítka. Počítače, televize, notebooky, pračka, sušička – to vše vám má sloužit. Ne vás obírat o peníze.  

Úspora vody 

Zejména obyvatelé rodinných domů se mohou porozhlédnout po dotačním programu Nová zelená úsporám, který podporuje využívání odpadní a dešťové vody. Vy ušetříte a získáte tak efektivní způsob, jak nakládat s vodou.  

Je to opravdu nutné? 

Během roku se snažte šetřit na předmětech, které skutečně nepotřebujete. Místo jejich nákupu raději vhoďte příslušnou částku do speciální pokladničky určené pro dovolenou. Pravidelným šetřením se vám vždy podaří alespoň na chvíli odjet z domu a dokonale si odpočinout.  

Obnovitelné zdroje energie 

Zamyslete se nad možností používat obnovitelné zdroje energie ve svém domě. Možná zjistíte, že prvotní investice se vám velmi rychle vrátí. 

Oblečení?  

Snažte se prát oděvy vždy každý večer. Bude vám stačit nejkratší prací program, jelikož skvrny nebudou na prádle ještě zaschnuté. Prádlo pověsíte a druhý den je můžete opět skládat.  

Který z těchto tipů použijete?