Druhy nebankovních půjček

Potřebujete rychle peníze, ale nevíte, kde si máte půjčit? V bance vám přijde celý proces zdlouhavý? Existují i nebankovní půjčky, kdy jsou peníze poskytovány od nebankovních společností. I ty jsou však víceméně kontrolovány, takže ve většině případů je takovéto půjčování bezpečné. Pro jistotu si ale vždy ověřte konkrétní společnost. A jaké druhy nebankovních půjček existují?  

Rychlá online půjčka 

Když chcete půjčku, potřebujete peníze většinou rychle. Může jít o finanční injekci pro zaplacení nečekaných výdajů či překlenutí období do výplaty. Potom se jistě hodí, když vyřízení trvá pár minut a peníze máte na účtu nejdéle do druhého dne. Přesně takto fungují rychlé online půjčky, kdy žádost a další administrativu vyřídíte přes internet za pár minut a následně už jen čekáte, až peníze dorazí.  

SMS půjčka 

Druhou variantou jsou SMS půjčky. Zde probíhá potvrzení žádosti o úvěr pomocí SMS zprávy na váš mobilní telefon. Podmínky, úroková sazba či doba splatnosti většinou bývá podobná jako u běžných online půjček. Pro získání je většinou zapotřebí český bankovní účet, kam mohou být peníze poslány. Vše je opět vyřízeno rychle a v pracovní dny můžete mít peníze připsané na účtu ještě ten stejný den v závislosti na tom, jakou banku máte a jestli jsou platby rychle připisovány.  

Americká hypotéka 

I přes název hypotéka jde o neúčelový finanční produkt, kdy můžete půjčené peníze využít naprosto na cokoliv. Oproti běžnému spotřebitelskému úvěru je zde však jeden zásadní rozdíl. Půjčit si můžete opravdu vysoké částky až v řádech miliónů korun. Pro získání americké hypotéky však musíte ručit nemovitostí. Může jít o dobrý způsob, jak získat finance pro rekonstrukci či pořízení drahé věci, ale pamatujte na to, že ručíte svou nemovitostí, takže si opravdu dobře a realisticky naplánujte splácení.