Finanční tipy pro samoživitelky, které ocení

Současná doba, kterou lze nazvat koronavirovou krizí, je pro každého velmi těžká. Zatímco někteří už ztratili svá zaměstnání, jiné to teprve čeká. Špatně jsou na tom zejména samoživitelky, z nichž mnohé nemohou normálně pracovat, jak byly zvyklé před úderem nového typu onemocnění. Právě ty se ptají, jak to mají finančně zvládnout. Stát sice zprvu pomáhal, ale krize udeřila až nyní, kdy se žádné peníze od státu očekávat nemohou. Proto přinášíme právě samoživitelkám tipy, jak to zvládnout po finanční stránce.  

Přece jenom se v České republice nachází několik desítek tisíc či stovek tisíc samoživitelek. Tomuto číslu se rozhodně divit nemůžeme, přece jenom se v průměru rozvádí každé druhé manželství v naší krásné krajině. Děti většinou zůstávají v péči matky, pro něž tedy přinášíme finanční tipy, jež jistě ocení.  

Potřebuji opravdu všechno, za co utrácím? 

Každá samoživitelka by si měla projít své výdaje a zjistit, za co se v dalších měsících nemusí utrácet. Je důležité být v této chvíli nekompromisním a opravdu si odpovědět na otázku, jestli potřebujete všechno, za co utrácíte, nebo jestli se bez některé věci můžete obejít, případně jestli se na trhu nevyskytuje levnější alternativa oblíbeného produktu nebo služby.  

Samozřejmostí jsou účty za elektřinu, vodu, také plyn či internetové připojení. Co však už není nutnost, je například Netflix nebo HBOGO, což si většina lidí sjednala během karantény.  

Zkuste zvýšit svou kvalifikaci 

Ocitli jste se najednou sami s dítětem a jedním příjmem? Je načase zamyslet se, jak svůj příjem zvýšit. Ono to asi nebude snadné, ale co třeba zvýšit svou kvalifikaci? V současné době je to možné, dokonce mnohé podniky to nabízí automaticky, jelikož postrádají schopnou pracovní sílu. Zvýšení kvalifikace rovná se vyšší příjmy, tudíž i vyšší rodinný rozpočet.