Do čeho se vyplatí investovat v době koronavirové krize?

Nejen Česká republika, ale prakticky celý svět aktuálně sužuje koronavirová krize, která vznikla díky šíření nového typu koronaviru. Nové onemocnění během několik týdnů zastavilo prakticky celou ekonomiku a nyní se firmy snaží opětovaně se rozjet. Zatímco některým to jde jen stěží, jiné se velice rychle dostaly opět na dřívější úroveň. Je však pravdou, že koronavirová krize je nyní jenom na svém začátku. Nejen odborníci se shodují na tom, že to nejhorší teprve přijde.  

Jelikož je jen otázkou času, kdy se špatné věci začnou chýlit k ještě horším, investoři si začínají mnout ruce. Právě tato situace je v současné chvíli naprosto ideální pro to, aby investovali. Ve světě investování totiž platí několik pravidel. A předním pravidlem je to, že se vyplatí nakupovat ve slevě čili v době krize. Samozřejmě je důležité pořádně si danou firmu proklepnout a pokud se dříve pyšnila zdravými bilancemi, je nyní přesně tou, od které se vyplatí koupit akcie. Ty totiž po přechodu této bouřky nad akciovým trhem půjdou do nebes.  

Akcie jsou zlatým dolem 

Podle mnoha odborníků se nyní vyplatí investovat do akcií. Ovšem pozor! Nikoli do indexových fondů, které jsou plné akcií. U indexových fondů nastává ten problém, že nikdy nevíte, jaké akcie se ve fondu nachází čili je zde riziko, že budete investovat zrovna do takového fondu, ve kterém je pět z deseti akcií ztrátových a poražených. V ideálním případě si opravdu vytipujte konkrétní akcie a investujte do nich.  

Zdravotnictví i digitální technologie 

Do čeho konkrétního se vyplatí investovat podle odborníků, tak je zdravotnictví a digitální technologie k tomu. Jedná se o odvětví, ve kterých aktuálně dochází k největším posunům a progresům. Zejména u digitálních technologií by se s tím nemuselo přestávat ani v následujících měsících, kdy by se svět mohl začít dávat pořádně do pořádku.