I v lednu trpěla peněženka anorexií

Člověk by si řekl, že nejvíce jsou lidé ochotni utrácet před vánočními svátky, kdy chtějí, aby blízcí měli pod stromečkem to, po čem touží. I když někdo může namítat, že vánoční svátky jsou o domácí pohodě, o klidu, o rodinné atmosféře a o pohádkách, nikdo nenamítne nic proti faktu, že i dárky k Vánocům rozhodně patří. Konečně je ale tady březen, což znamená, že už jsou tyto svátky dávno fuč, a tak si konečně může naše peněženka odpočinout. Teda každý si to myslel, ale zásahy do naší peněženky byly opravdu zase obrovské, a to i během prvních dvou měsíců v letošním roce. Lidé se asi vzpamatovávali z toho, že jsou po svátcích naprosto na mizině, a tak začali bádat a půjčovat si, protože neměli na poplatky, což se jeví jako základní problém. Jenže spousta lidí také dostalo k Vánocům různé vouchery, dárkové poukázky a jiné věci, které v sobě nesou ještě jakousi nutnost utrácet. Nemůžeme se tedy divit, když zisky v lednu znovu navýšily opravdu velkých rozměrů, i když se jedná o tak zvaný chudší měsíc.

Anorexií tedy peněženky mnoha lidí trpěly až do poloviny února, kdy se tedy konečně větší výplata z lednového měsíce zasloužila o to, že se poplatky a jiné náležitosti hezky splatily. Výplata v lednu totiž nebyla taky zrovna nic moc, a to z toho důvodu, že si většina lidí brala neplacené volno během vánočních svátků. Jelikož také řádila i chřipková epidemie, spousta z nich bylo nemocných, a tak se tedy moc peněz v lednu nedočkali.

Co je ale pozitivní, tak je fakt, že se nám peněženky pomalu, ale jistě začínají vzpamatovávat z této nemoci. Pomalu začínají do sebe vstřebávat potřebné finance, a tak se tedy lidé začínají uklidňovat a už se nebojí nadcházejících měsíců. Nejistota, že nebudou mít z čeho zaplatit potřebné poplatky především týkající se plynu, elektriky, vody a satelitu, tedy pomalu opadá. Většina občanů se opět hrne do nakupovací nálady, a tak se tedy opět zvyšují tržby v obchodech, které byly zejména v únoru takové slabší.