IKEA prodává své nákupní parky

Každá domácnost si jednou projde velkým zařizováním. Většinou se jedná o zařizování na úplném začátku, a sice tehdy, kdy se konečně zamilovaný pár nebo banda studentů nastěhuje do svého prvního hnízdečka lásky nebo hnízda vysokoškolské atmosféry. Prvotní zařizování je opravdu nezbytné, ovšem také se jedná o naprostou finanční počáteční zátěž. Mnoho lidí tedy putuje do obchodních domů IKEA, protože právě tam je vždy zaručeno, že se koupí naprosto krásný nábytek za minimální ceny. Zařizování navíc nikdy nebylo tak levné a tak vkusné, a tak se není čemu divit, když do těchto nákupních domů chodí denně velká spousta lidí, aby si jen přičichli k věcem, které touží mít. Nádech inspirace je také vhodný, protože spousta ukázkových pokojů je tak stylově zařízena, že i vy toužíte takový pokoj mít. A tak se není čemu divit, když se necháte inspirovat a doma si uděláte přesně stejný pokoj, jaký jste viděli právě v IKEI.

IKEA v Evropě

Co je ovšem nového u této nábytkářské společnosti? Zejména to, že v současné době prodala svých pětadvacet nákupních parků! Jedná se o obchody v osmi evropských zemích, které putují nyní na konto úspěchů realitnímu fondu Pradera. Jednalo se konkrétně o transakci v hodnotě devíti set milionů eur, což je v přepočtu na naše české koruny zhruba čtyřiadvacet celá tři miliardy. Pražští občané se však strachují, zda bude alespoň jedno toto nákupní centrum zachováno. Do transakce se totiž připletl i Avion Shopping Park na pražském Zličíně. O něj se však bát nakonec nemusíte, protože ten naštěstí zůstane zachován.

Celkový obchod se vztahuje na dvě fáze. V té první se bude týkat především aktiv u našich sousedů v Německu a v Polsku. Také se k nim přidá i Francie. Do druhé vlny se pak zahrnují nákupní centra v České republice, dále ve Finsku, v Dánsku, taky ve Švédsku a ve Švýcarsku.