Jak financovat renovaci zahrady?

Majitelé domů se zahradou se jistě shodnou na tom, že jednou za pár let je třeba zahradu renovovat, obnovit, zkrášlit či upravit po té designové stránce. Vylepšení zahrady je však poměrně drahou záležitostí, kterou je třeba financovat. Češi jsou typičtí svým nadšením pro kutilství a chataření, proto se nemůžeme divit tak velkému počtu lidí, kteří se zajímají o to, jak financovat renovaci zahrady či chaty. Přece jen peníze nepadají ze stromů a mnozí lidé si nejsou schopni našetřit dostatečné množství peněz, které by jim jejich nutné vylepšení zaplatily. Málokdo ví, že mnohé banky nabízí celou řadu zajímavých finančních prostředků, které lze využít. Samozřejmě stejně jako jiné podobné bankovní produkty, tak i produkty určené pro financování zahrady mají svá úskalí.

Je mnoho způsobů, jak získat peníze, které budou určeny na renovaci či vylepšení zahrady. Využít můžete krátkodobých účtů, které byste splatili po dobu následujícího měsíce, nebo je možné využít dlouhodobější půjčky, které se splácí několik dlouhých měsíců či let.

Když chcete krátkodobý úvěr

Pro financování zahrady je ideální, když si vezmete krátkodobý úvěr. Nikdo se přece nechce kvůli jediné zahradě zadlužit po dobu několika dlouhých let. Raději upřednostněte krátkodobé půjčky, které poskytují například kreditní karty. Kreditní úvěry nabízí dokonce bezúročné období, které je dlouhé zhruba padesát dní, tudíž lze krátkodobý úvěr splatit z jedné či případně ze dvou výplat, pokud se vám dvě výplaty do termínu vlezou.

Pokud však víte, že půjčku tak rychle nesplatíte, nevyužijte kreditek a jejich půjčování si zadarmo v jistém termínu, ale raději zažádejte o úvěr, kterých je hned několik druhů.

Jaký úvěr je nejvýhodnější pro financování zahrady?

Na financování zahrady doporučujeme využít takzvaný spotřebitelský účet, o který je nutné si zažádat a které uplatňují a nabízí jen několik málo bank. Je zde však vysoké úročení, které sahá až k devíti procentům.