Jak na dovolené platit, abychom nepřišli o peníze?

Chystáte se na dovolenou? Pak se nabízí otázka, jak na dovolené platit tak, abyste nepřišli o peníze. Zatímco někdo chce vyrazit na dovolenou bez peněz, většina lidí ví, že to není možné. Zahraničí však není Česko, mnozí obchodníci chtějí na turistech vydělat, a tak bychom si na naše finance měli dávat v zahraničí opravdu velký pozor. Zejména dávejte pozor při placení, obchodníci si rádi účtují poplatky, o kterých vám ani neřeknou a o kterých se dozvíte až při kontrole internetového bankovnictví.  

Pokud se chystáte na dovolenou, kromě balení kufrů se také informujte o tom, jak v cizině platit, abyste zbytečně o peníze nepřišli. Je lepší si směnit ještě v České republice nebo se doporučuje platit kartou i v zahraničí?  

Abyste však nemuseli pro odpověď chodit daleko a abyste nemuseli zdlouhavě pátrat na internetu, poradíme vám, jak na dovolené platit, abyste o těžce vydělané peníze nepřišli.  

Vybírejte peníze v bankomatech ATM 

Pokud si chcete vybírat v zahraničí z bankomatů, pak doporučujeme vyhledávat bankomaty označené ATM. Jedná se o automaty, které najdete i v České republice, a lze z nich vybrat prakticky jakoukoli měnu. Tyto bankomaty nabízí klientům velice výhodné kurzy, ani výběr z bankomatu vás tak nebude bolet.  

Ať už ale budete vybírat za jakéhokoli bankomatu, doporučujeme vybírat vždycky takovou měnu, která se v dané zemi využívá a kterou se v dané zemi platí.  

Zkontrolujte si limity u platební karty 

Abyste předcházeli zaskočení, doporučujeme si zkontrolovat, jaké jsou vaše limity na platebních kartách. Jaké jsou vaše limity na platby i na výběry? Mějte neustále na paměti částku, která je na kartě hraniční. Nemějte ji zbytečně vysokou, aby, v případě krádeže, nedošlo k odcizení velkého množství peněz. Jaké jsou vaše limity na platebních kartách?