Jak našetřit na auto nebo na dovolenou? Osvojte si několik tipů

Rozhodli jste se našetřit si na nové auto nebo chcete jet na krásnou, luxusní dovolenou, kterou vám bude kdejaký soused závidět? Pokud tomu tak opravdu je, je zapotřebí si začít šetřit. Dovolenou ani automobil si totiž za hezký úsměv, který nasadíte na svých rtech, nekoupíte. Ale jak na to? Jak si našetřit potřebnou částku, která by nám pokryla naše vytoužené sny? 

V poslední době (pravděpodobně s úderem koronaviru) se mnoho lidí pustilo do aktivního spoření. A nemůžeme se tomu divit. Žijeme nyní ve velice nejisté době a nikdo neví, jestli zítra nebo pozítří nepřijde o práci. Proto se lidé rozhodli, že budou své peníze dávat stranou. Pokud jste i vy mezi nimi, přinášíme několik tipů, jak půjde spoření lépe.  

Hlavně odkládejte pravidelně 

Ať už to bude pět nebo deset tisíc nebo jenom pětistovka. Hlavně odkládejte pravidelně a udělejte z toho něco, co bude naprosto automatické. Obecně platí, že by se každý měsíc mělo uspořit aspoň deset procent z vaší výplaty. Samozřejmě to není podmínkou, stačí, když uspoříte aspoň pět procent. Vždy by se však mělo jednat o částku, která vás neohrozí ve vašem běžném fungování. Částka by vás neměla ohrozit v každodenním životě a neměli byste mít tendenci po ní sáhnout.  

Mějte před sebou svůj cíl 

Hubnutí, stejně jako šetření nepůjde snadno, pokud před sebou nebudete mít onen cíl, pro který to vlastně celé děláte. Je zapotřebí si svůj cíl vizualizovat – jen tak dosáhnete vysněného bohatství a vysněných cílů. I mnozí motivační řečníci říkají, že nejdříve si musíte cíl vizualizovat. Pak se vesmír a další věci spojí, abyste svůj cíl mohli uskutečnit.  

Vařte si doma 

Abyste ušetřili větší částku než minulý měsíc, začněte si například vařit doma. Ušetříte tak za obědy v práci nebo v restauraci. Navíc pokud si začnete vařit doma, budete jíst daleko kvalitnější stravu, než kterou byste dostávali někde jinde.