Jak našetřit na dovolenou snů

Máte pocit, že je toho na vás moc? Potřebujete z ničeho nic zpomalit a na chvilku vypnout? Co si vyjet na dovolenou, na které se budete cítit opravdu dobře a kde na chvilku zpomalíte, i když svět kolem vás bude utíkat sedmimílovými kroky? Pokud patříte k lidem, kteří chtějí jet na dovolenou, pravděpodobně uvažujete nad tím, z čeho dovolenou zaplatíte. Nepatříte k lidem, kteří by se mohli chlubit miliony na bankovním účtu, a tak se ptáte, kde vzít peníze na dovolenou snů? 

Nezáleží na tom, jestli se chcete vydat na dovolenou zimní nebo letní. V každém případě budete potřebovat peníze, protože dovolené zkrátka něco stojí. Ať už se rozhodnete jet do hor nebo k moři, v každém případě si začněte šetřit.  

Na šetření rozhodně není nic špatného. Dělá to každý druhý Čech. Abyste vám šetření šlo od ruky, poradíme vám, co konkrétně udělat či jak konkrétně šetřit.  

Vyhýbejte se online nákupní mánii 

Zanedlouho vypuknou velké slevy, kterými se nesmíte nechat zviklat. Ani Black friday vás nesmí nijak svádět. Pokud se vyhnete nákupním mániím, najednou ušetříte peněz opravdu mnoho. Tím si buďte jisti. A každý ušetřený peníz si dávejte stranou, uvidíte, jak se vám najednou bude plnit pokladnička.  

Také doporučujeme chodit nakupovat vždycky s hotovostí v kapse. Spočítejte si hotovost, která by vám měla na týden vystačit, a s ní hospodařte. Pokud vám něco zbyde, šup s tím do pokladničky! 

Stop předražené kávě a obědům v restauraci 

Máte chuť na kafé ze Starbucs? Zažeňte ji obyčejnou kávou, kterou si uvaříte pěkně v pohodlí domova. Ušetříte tím rovnou stokorunu, která zavítá do vaší pokladničky. Stejně tak si raději uvařte obědy dopředu, vyhnete se tím jezení v restauracích, což taky něco stojí. A rozdíl si opět dejte do pokladničky, která se rázem zaplní aspoň o dvacet procent.  

Neutrácejte za knížky 

I když je čtení super aktivita a činnost, kterou by měl vykonávat každý člověk, neutrácejte zbytečně za to. Nevyplatí se to. Raději si zřiďte kartičku do knihovny a knížky si půjčujte.