Jak to bude letos s životním pojištěním

I když to mnozí považují za zbytečnost, není to taková zbytečnost, jak se může zdát. Pojištění ke svému životu potřebujeme, v mnohých životních chvílích nám může přijít vhod. V případě, chcete zrovna letos uzavřít životní nebo jiné podobné pojištění, připravte se na řadu změn, které se v loňském roce nevyskytovaly. Od letošního roku se životní pojištění trochu mění, Jednotlivé produkty by podle všeho neměly být už tak složité.

Připravte se na menší nabídku produktů

Pokud si chcete sjednat letos pojištění, musíte se připravit na menší nabídku produktů. Některé pojišťovny se totiž sloučily, čímž se snížil počet nabízených produktů. Nabídka produktů by se měla omezit jen na ty, které jsou pravidelně placené a o které je největší zájem. K dispozici budou stále různá riziková pojištění, a to riziková pojištění na přání, rizikovka nebo takzvaný Flexi zisk, pak budou dostupná pojištění investiční nebo případně s investiční pojištění s oddělenou investicí.

Obecně lze říct, že si budete moct vybrat ze tří základních skupin, k tomu navíc bude jeden produkt, který se označuje “žádné životní pojištění”.

Rozebíráme jednotlivé tipy pojištění

Jestliže jste v minulosti si žádné životní pojištění nesjednávali, možná nevíte, co konkrétní typy pojištění znamenají. Proto si je představme. Nejdříve se zaměřme na rizikové pojištění, což je životní pojištění bez investiční složky, každá část tohoto pojištění má svou transparentní cenu, která je platná od začátku pojištění až do konce. Rizikové pojištění je poměrně jednoduché, lze snadno porovnat i cenové nabídky produktu.

A pak je tu zmiňované investiční pojištění, které je tu nejen pro případ nenadálých situací, ale je to také synonymum investice. Sice se vypočítá minimální pojistné, ale vy jakožto klient můžete platit více, a tím pádem investovat.