Tři zbytečnosti, na které si půjčujeme, i když si na ně můžeme našetřit

Jelikož jsou půjčky dnes snadno dosažitelné, nemůžeme se divit tomu, že lidé jim nedokážou odolat. Mnohdy si půjčujeme i na to, na co si dokážeme našetřit během několika týdnů či během pár měsíců. Pokud trávíte hodně času na internetu, určitě jste narazili na mnoho, mnoho nabídek takzvaných mikropůjček, kterým se také říká půjčky do výplaty. Jedná se o nebankovní půjčky, které nás dokážou dostat ze šlamastiky, pokud se do ní dostaneme. Bohužel mikropůjčky jsou také největším lákadlem, a i když se jedná o krátkodobý závazek, stejně je to závazek, který bude nějakou dobu komplikovat náš život.

V současné době si půjčujeme opravdu na mnoho věcí. Pokud si potřebujete půjčit proto, že nám nestačí finanční zásoba, je to v pořádku – pokud je to tedy na věci, bez nichž se neobejdeme. Například je dobré si půjčit na opravu automobilu, pokud nám finanční rezerva nestačí. Stejně tak je pochopitelné, když si půjčíme na nový elektrospotřebič, na který třeba v současné době nemáme peníze, ale jeho starší brácha bohužel vypověděl svou službu. Taktéž je pochopitelné, když si člověk půjčí na kroužek pro své dítě nebo když půjčkou uhradí nový nábytek, který si chce nadělit pod stromeček.

Nicméně najdou se ale případy, kdy si půjčujeme opravdu na hlouposti, na které bychom si mohli našetřit a které hned nepotřebujeme.

1) Herní konzole

Herní konzole nejsou levnější, ale také nejsou nepostradatelné. Ke svému životu je nepotřebujeme, pokud je chceme, měli bychom si na ně umět našetřit. V opačném případě si o nich raději nechte zdát, nepůjčujte si na ně.

2) Značkové kabelky

Ženy mají tendenci kupovat si jen značkové kousky oblečení. Jenže půjčovat si na kabelky, to je hloupost. Hloupost už je samotná cena značkových kabelek – no kdo by dával deset tisíc korun za kabelku?

3) Vánoční dárky

Bohužel si lidé půjčují i na vánoční dárky. Je pochopitelné, když si půjčíme maximálně pár tisíc, ale abychom si na dárky půjčili desetitisíce, to je přece hloupost.