Je výhodnější půjčka v hotovosti nebo na bankovní účet? Jaké jsou rozdíly v nabídkách?

Otázkou, kterou si před žádostí o úvěr pokládá velká spousta lidí. Obě dvě varianty mají něco do sebe. Jestliže se mezi nimi nejste schopni rozhodnout, přinášíme vám menší sumář kladů obou řešení. Pak bude pouze na vás samotných, jaké z nich zvolíte. Jestli to bude půjčka v hotovosti či půjčka na bankovní účet.

Půjčka v hotovosti přímo až do domu

Nejprve se pojďme věnovat produktu zvanému půjčka v hotovosti. Název tohoto finančního řešení je poměrně výstižný. Jde o úvěr bankovního či nebankovního rázu, který vám bude vyplacen lidově řečeno na ruku. Peníze tedy obdržíte v hotovosti.

To však neznamená, že kvůli žádosti budete muset navštívit banku nebo pobočku dané společnosti. Vše lze řešit skrze internetové formuláře. Ty vyplníte u počítače přímo z domu a vyčkáte na doručení peněz. Tento proces vypadá nějak následovně.

  • Vyplnění online formuláře
  • Schválení žádosti
  • Vyplacení peněz obchodním zástupcem společnosti

Výplata probíhá vždy u vás doma, kde v případě nutnosti doložíte ještě potřebné dokumenty nebo podepíšete samotnou smlouvu. Půjčky v hotovosti jsou pro mnohé žadatele velkým lákadlem a mnohdy i jedinou možnou cestou. V jejím případě počítejte pouze s tím, že za doručení peněz zaplatíte menší poplatek a výplata může trvat i několik dnů, než se k vám pracovník firmy dostane.

Rychlá půjčka na bankovní účet

Opakem výše popisovaného řešení je půjčka na bankovní účet. Její proces nabytí je ve své podstatě totožný s půjčkou v hotovosti. Liší se až finálním vyplacením peněz. Nejde o hotovostní výplatu, ale o tu bezhotovostní. Tedy převod na bankovní účet žadatele.

Čtěte také: První půjčka zdarma – přehled nebankovních poskytovatelů

Ve prospěch této varianty hovoří rychlost. Bezhotovostní převod je realizován okamžitě po schválení, takže pokud máte stejnou banku jako konkrétní bankovní či nebankovní společnost, obdržíte peníze během několika minut. Z toho jasně plynou lákavé výhody.

  • Nejrychlejší cesta k penězům přímo z domu
  • Velká úspora drahocenného času při vyřizování

Není se čemu divit, že půjčky ihned na účet jsou stále populárnější a přiklání se k nim většina klientů.

Vyberte si spolehlivého poskytovatele půjček

Obě dvě půjčky lze samozřejmě získat na nejrůznějších místech. Jestliže v tomto směru chcete vsadit na dlouhodobě prověřenou jistotu, zaměřte se na internetový portál www.nebankovnipujcky.cz. Ten je spolehlivým zdrojem aktuálních informací, a kromě pestrého výběru úvěru vám přináší i jejich praktické srovnání. Ihned na první pohled tak budete vědět, jaká půjčka je ta nejlepší. Ani v jednom případě však nešlápnete vedle.