Jste dlužníkem a prahnete po svém vlastním bydlení? Jaké jsou vaše možnosti?

Pořídit si vlastní bydlení není věc, kterou by se lidé nezabývali. Právě naopak. Nachází se mezi námi stále obrovské množství těch, kteří si vysněný příbytek pořídit chtějí. Zatímco jedinci bez sebemenšího dluhu podniknou cestu ke klíčům od dveří bez jediné překážky, dlužníci mají trasu poměrně trnitou. Banky si totiž na ty, kteří mají černý puntík v registru posvítí.  

V souvislosti s tím se nabízí otázka, jestli dlužníci vůbec mají nějakou možnost, že jim půjčka na bydlení schválena bude. Či jestli náhodou neexistuje možnost, která by klasickou hypotéku nahradila.  

Na klasickou hypotéku se může rovnou zapomenout 

I když to dlužníci neslyší zrovna rádi, klasická hypotéka je něco, na co se může rovnou zapomenout, bohužel. Negativní dlužnická minulost je něco, co banky v případě půjčování milionů korun zkrátka neodpouští. A pravděpodobnost, že by si černého puntíku nevšimli je prakticky nulová. Své klienty si totiž banky opravdu poctivě prověřují. Jak již bylo zmíněno nepůjčují se stovky tisíc, ale miliony korun, což jsou opravdu rapidní, vysoké částky, které logicky chtějí zpět i s úroky.  

Východiskem mohou být půjčky bez kontroly v registru 

Dlužníci však nemusí věšet hlavu, protože existují půjčky bez kontroly v registrech. Banky si neprohlíží registr dlužníků, ovšem pojišťují se proti nesplácení jinak, a to vyššími úroky. Pokud však prahnete po svém bydlení, i vysoké úroky pravděpodobně zkousnete.  

Je však pravdou, že miliony od společností poskytujících nebankovní úvěry nečekejte. Spíše vám bude půjčena menší částka a ne na několik desítek let.  

Rodina to jistí 

V ideálním případě požádejte svou rodinu o drobný úvěr. Nejen, že v takovém případě můžete získat daleko více, ale úroky budou naprosto minimální, pokud vůbec nějaké budou. Stejně tak se nebude nic dít, když se opozdíte se splácením.