Jste nezaměstnaní? Máme pro vás tipy na půjčky

Nezaměstnaným se můžete stát z mnoha důvodů. Mohou vás k tomu donutit zdravotní problémy, důvodem mohou být závislosti nebo se samozřejmě můžete stát nezaměstnaným z důvodu nadbytečnosti. Je opravdu mnoho způsobů a důvodů, jak se můžete začít zajímat o půjčky pro nezaměstnané. Mnozí lidé se domnívají, že nezaměstnaní jedinci nemohou dostat půjčku, ale pravdou je, že i nezaměstnaní mohou půjčku dostat. Jenom musí vědět, o jakou půjčku požádat.  

Jelikož nezaměstnaní jedinci nemohou doložit své příjmy, musí počítat s tím, že je v klasických bankách bohužel odmítnou, že jim zamítnou jejich žádost o půjčku. Naštěstí jsou na finančním trhu i takové úvěry, které jsou určené přesně pro nezaměstnané. Víte, jaké půjčky to jsou? 

Půjčky bez doložení příjmů 

Existují půjčky, u nichž nemusíte dokládat své příjmy. Takových půjček je kupodivu na trhu mnoho, počítat u nich však musíte s vyšším úrokem. Poskytovatel takové půjčky riskuje, a tak se nemůžeme vyššímu úroku divit.  

Každopádně jsou půjčky bez doložení příjmů menší, obvykle si lze půjčit maximálně několik desítek tisíc korun. Ovšem to pro dobu, během které si budete hledat práci, určitě bude stačit.  

Půjčky s ručením nemovitostí 

Další variantou půjčky pro nezaměstnané je půjčka s ručením nemovitostí. Oproti ostatním úvěrům, při nichž nemusíte dokládat příjmy, mají velkou výhodu, a sice můžete si půjčit opravdu velké částky, dokonce i několik milionů korun. I když zaměstnání v tomto případě nehraje roli, roli hraje to, jestli máte nemovitost, kterou můžete ručit.  

Půjčku s ručením nemovitostí poskytuje nejedna společnost na trhu, některé dokonce nabízí možnost rozložit si splácení úvěru na dobu dlouhých dvaceti let. 

Samozřejmě možností, jak získat půjčku, i když se nemůžete opřít o zaměstnání, je vícero. Vždy však rozhoduje to, jestli si potřebujete půjčit pár tisíc nebo několik stovek tisíc korun.