Triky, jak prodat věci na internetu

Chcete si přivydělat nějaké peníze stranou, ale nevíte, jak nějaké peníze utržit? Co třeba prošmejdit skříně, které máte rozestavěné po domácnosti? Každému člověku se v domácnosti hromadí věci, které ke svému životu zkrátka už nepotřebuje nebo které koupil úplnou náhodou. A přesně takové věci je možné prodat, tím pádem díky takovým věcem si můžete utržit něco nového do vašeho rozpočtu.  

Abyste však prodali věci na internetu snadno, poradíme vám, jak na to. Existuje totiž několik triků, jak na internetových serverech a bazarech, jako je Aukro.cz nebo třeba bazos.cz či vinted.cz, efektivně prodávat nepotřebné věci.  

Triky, jak prodávat na internetu 

  • Vždycky prodávaný předmět co nejlépe popište. Všechno by mělo být srozumitelné a mělo by to poukazovat na všechny případné vady nebo na skutečný stav dané věci. Čím lepší popis bude, tím méně dotazů budete muset posléze zodpovídat.  
  • Nikdy neskrývejte případné vady nebo problémy, protože tím se vyvarujete jenom následným vratkám a reklamacím.  
  • Raději nedávejte věci do aukcí, protože v takovém případě se musí počítat s tím, že danou věc prodáte výrazně pod cenou.  
  • Vždycky si nechte posílat peníze za prodaný předmět dopředu, na základě toho pak odešlete balíček doporučeně a číslo zásilky pošlete kupujícímu pro kontrolu. Vyvarujete se tomu, že si dotyčný balíček nepřevezme a podobným problémům.  

Kde mohu prodat své předměty? 

Jak jsme zmínili, k nejoblíbenějším serverům nebo bazarům, které na internetu najdete, patří Aukro.cz, bazos.cz a také vinted.cz, kde se prodává hlavně oblečení. Další oblíbeným webem je však také sbazar.cz.  

Dnes se také prodává hojně i na sociálních sítích, a to konkrétně ve skupině Marketplace na Facebooku. Ještě donedávna bylo možné prodávat věci i na Letgo, ale to už dnes v Česku nefunguje, a to z důvodu investorů financí tohoto webu.