Kouření je čím dál větší zásah do financí

Zlozvyků je všude habaděj. Každý má určitou svou úchylku, se kterou se bojí ukázat na veřejnosti, ale s jedním takovým zlozvykem se lidé ukazují hojně, protože si myslí, že se jedná o frajeřinu. Jenže ono je to jen zdraví škodlivá věc, a tak se není čemu divit, když to spíše většinu lidí popudí, než ohromí. Jedná se o kouření, které je pro mnoho lidí opravdu nechutné, ale pro druhou polovinu lidí se jedná o denní koníček, zálibu či jen závislost, bez níž si nedokážou představit ráno, večer, ani obědovou pauzu. Do skupiny kuřáků se řadí čím dál více Čechů. Jak ale proti tomuto zlozvyku bojovat, to nikdo netuší. Možná by bylo dobré, kdyby se lidé odnaučili kouřit díky vysokým cenám, ale už i studie dokazují, že lidé jsou za tento zlozvyk prostě ochotni zaplatit, a tak se není čemu divit, že se spousta lidí potýká také s tím, že mají opravdu hluboko do kapsy. Cigarety se totiž stále zdražují a zdražovat se také budou i v následujícím roce. Opět porostou ceny, které se už u všech cigaret dotknou skoro stovky. Pokud to tak bude, většina kuřáků přijde brzy na mizinu.

V průměru se setkáváme s kuřáky na každém druhém rohu. Pokud bychom měli brát průměrného českého občana, tak vykouří zhruba deset cigaret za den, což se nejspíš dá i lehce spočítat. Každý jistě začíná ráno cigaretou a ukončuje jí i den. Následně obědová pauza nesmí být bez kouření, to samé i dvě svačinky dopoledne a odpoledne. Během dopoledních hodin se většinou taktéž odkradete ven, a tak přibude další cigareta k vašemu počtu. Odpoledne se už pak jen veze, a tak se doma určitě setkáte ještě s třemi zastávkami na zahradě, při kterých si opět zapálíte. Možná bychom se takto opravdu k těm deseti či třinácti cigaretám dopracovali. Jedná se tak zhruba o třináct set korun měsíčně, co tito lidé vyhodí ze své kapsy.

Ovšem nejspíš jim to extra nevadí, protože opravdu bylo zjištěno, že kuřáci nepřestanou s tímto zlozvykem, i když se bude stále zdražovat. To jsou prý raději ochotni těch deset korun přidat – tvrdí statistiky.