Kouříte i pijete? Zlozvyky vás přijdou ještě dráž

Každý člověk má svůj určitý zlozvyk. Někdo chodí věčně kontrolovat, zda zamkl dveře. Také existuje skupina lidí, která neusne předtím, než zkontroluje, zda jsou všechny kohoutky zavřené. Strach z toho, že by si mohli náhodou z neopatrnosti a nešikovnosti zaplavit přes noc celý byt jim jednoduše nedá spát. Mezi ty největší zlozvyky však patří především kouření a alkohol. Těmto dvěma zlozvykům co chvíle podléhá velká spousta lidí, kteří si bez kouřové přestávky nebo večerního velkého popíjení alkoholu neumí život představit. Nejedná se však jen o zdraví škodlivé věci, ale také především o něco, co nám velkým způsobem sahá do našich peněženek. Ti, co jsou závislí právě na cigaretách a alkoholu mnohdy co měsíc shání peníze právě na tyto dvě věci, i když třeba nemají na samotný nájem. Jenže opět jim letos spadne trošku hřebínek, protože se musí smířit s tím, že je tyto zlozvyky přijdou zase o trošku dráž.

Pokud se budeme zabývat právě kouřením, tak průměrný kuřák české národnosti podle statistik vykouří až třináct cigaret denně. Jistě, jedná se o průměr, ale sáhněte si na srdce – jistě spočítáte, že za den vykouříte tři dopoledne, nějakou na oběd, odpoledne zase dvě až tři a večer před spaním je jedna nutnost stejně jako před snídaní. Najednou se dopracováváme k podobnému číslu. Pakliže spočítáme, že krabička vyjde na stokorunu, tak průměrného kuřáka tento zlozvyk zhruba na dva tisíce korun. Ty levnější přijdou na necelých třináct stovek.

Co se týče alkoholu, ten je stojí zhruba sedm set měsíčně. Jestliže se však jedná o opravdu silného alkoholika, sumy samozřejmě neznají mezí. Mezi věci, za něž každý měsíc opravdu hodně utrácíme, patří i sladkosti. Ty jsou mezi Čechy taktéž velmi oblíbené a měsíčně za ně dáme v rozmezí od pětistovky do tisícovky korun. I cukrovinky se bohužel řadí do skupiny zlozvyků. Nyní se ale velmi často rozmáhá trend zdravých životních stylů, a tak se cukrovinky řadí na druhou kolej.