Našetřete na hypotéku během několika let. Víme, jak na to

Hypoteční úvěr patří k nejoblíbenějším půjčkám současnosti. Lidé touží po svém vlastním bydlení, mají zájem o vlastní byty nebo domy, kde stráví zbytek svého života. V současné době však není snadné hypotéku získat. Pokud by přece jenom některý přísnější podmínky stanovené Českou národní bankou splňoval, musí mít po ruce dvacet procent z celkové ceny nemovitosti, jelikož stoprocentní hypoteční úvěry se dnes už nevidí. Jenže málokdo má daných dvacet procent při celkové ceně dnešních nemovitostí. Naštěstí existuje několik způsob, jak na hypotéku našetřit.  

Nemusíte dlouhé desítky let jen spořit a spořit a spořit. Existují tipy, jak na hypoteční úvěr našetřit i za pár let. Samozřejmě se nabízí možnost sjednat i stavební spoření, které může být právě to, co hypoteční úvěr zafinancuje. Pokud však nechcete několik let odkládat peníze stranou do stavebního spoření, začněte šetřit jinak.  

Tipy, jak našetřit na hypoteční půjčku 

  • Nechoďte často do hospod nebo barů. Vyhýbejte se také restauracím, které navštěvujte jednou za čas. Daleko ekonomičtější je vaření si doma, návštěva restaurací by měla být spíše sporadická.  
  • Abyste ušetřili, ideálně si navařte na vícero dnů. Tím předejdete každodenním nákupům a každodennímu utrácení, které vás jen oddaluje od vytouženého hypotečního úvěru.  
  • Buďte ekonomičtí a úsporní i ve svém domově. Místo každodenního napouštění vany si raději dejte sprchu, která vás vyjde opravdu levněji. Kupříkladu vana vás přijde na osm korun, sprchování jenom na tři koruny.  
  • Pokud jste nuceni k tomu koupit si elektrický spotřebič, vždycky kupujte hospodárné a úsporné spotřebiče, které jsou označeny třídou A+ až A+++.  
  • Pravidelně odstraňujte námrazu z lednice, protože právě námraza v lednici zvyšuje spotřebu elektřiny až o pětasedmdesát procent.  
  • Pokud zařizujete bydlení a kupujete toaletu, v ideálním případě by mělo mít dvoustupňové splachovací zařízení, díky kterému ušetříte až třicet procent vody.