Než si vezmete půjčku od banky, požádejte své okolí

Dostali se jste do finanční tísně? Spořili jste si, ale finanční zásoba není dostačující? Nebo je jen týden před výplatou abnormálně dlouhý a potřebovali byste, aby se trochu zkrátil? Ať už je důvodem zvažování půjčky cokoli, pořádně si to promyslete. Samozřejmě dnes nejsou půjčky žádné tabu, naopak se za ně nemusíme vůbec stydět, jelikož v mnoha chvílích nám mohou doslova zachránit krk. Ovšem je taky pravda, že v mnohých případech nám půjčky mohou ještě více zavařit. Můžeme díky nim upadnout do dluhové pasti, z níž se už tak snadno nedostaneme.  

V případě, že zvažujete půjčku, neměli byste se vrhat do náručí prvního poskytovatele půjčky, který vám svou náruč poskytne. Naopak byste měli být ve střehu, jelikož právě takoví jsou nejméně výhodní.  

Nejdříve požádejte své okolí 

Než se vrhnete do jakéhokoli smluvního závazku, zodpovězte si otázku, zdali jste si zkusili půjčit od někoho jiného. Pokud ne, proč nepožádáte třeba rodiče, kamarády nebo své blízké? Je to mnohem lepší, než kdybyste se měli ihned uvrtat do půjček, které budete splácet s vysokým úrokem i několik let.  

Samozřejmě v tom vždycky hraje důvod půjčky. Pokud si člověk potřebuje půjčit na rekonstrukci domu, neváhá a rodiny se zeptá. Jestliže si ale potřebuje půjčit z toho důvodu, že chce splatit své další dluhy nebo že potřebuje peníze do automatů, je pochopitelné, že za rodinou s žádostí o půjčku nepřijde.  

Nejdříve si srovnejte nabídky na trhu 

Pokud své okolí nechcete požádat nebo vám okolí řeklo, že vám půjčit nemůže, nezbývá nic jiného, než si opravdu vzít úvěr od poskytovatele půjček. Než se však vrhnete do rukou poskytovatele půjček, je dobré si srovnat nabídky na trhu, abyste měli přehled o tom, jaké půjčky jsou výhodné a jaké naopak výhodné nejsou. Přece jen nechcete si vzít úvěr, který je abnormálně nevýhodný, nebo snad ano?