Jak ušetřit i na pravidelných výdajích?

Děsí vás, že se neustále všechno zdražuje? Že nevíte, jestli budete nebo nebudete doplácet na elektřině nebo plynu? Doporučujeme si osvojit některé zvyky, díky kterým rapidně ušetříte. Díky tomu, že budete šetřit, se nemusíte bát toho, co přijde pak. Zkrátka a dobře budete na dobu mimořádných výdajů připraveni, tím si buďte jisti. Pokud však šetříte, ale přijde vám, že uspoříte velmi málo, doporučujeme ušetřit na takzvaných pravidelných výdajích. I když si myslíte, že na pravidelných výdajích ušetřit nelze, že je to až nemožné, není to tak. Víme, jak na to.  

Šetřit se dá opravdu všude. Můžete ušetřit na vodě, na elektřině, ale také na plynu. Stejně tak je možné ušetřit na pravidelných výdajích, které jsou sice zatěžující, ale platit je musíme. Nabízí se tedy otázka, jak na to? 

Nejvíce domácnosti zatěžují hypotéky 

Největší přítěží pro domácnosti jsou rozhodně hypotéky. Hypotéky jsou něco, co lidi trápí a co je největším pravidelným příjmem. Pokud bychom se na hypotéky jako na pravidelné platby podívali z pohledu expertů, kteří odlišují takzvaný index útrat, tedy průměr cen, které lidé běžně utrácí za finanční produkty a energie, a index úspor, což je cenový rozdíl ve stejných produktech mezi dodavateli, zjistili bychom, že index úspor je u hypoték daleko vyšší, tudíž na hypotékách bychom mohli případně ušetřit i o čtyřicet procent víc než vloni. 

Žroutem peněz je také elektřina 

I na elektřině však jde ušetřit, a to až dvacet tisíc korun. Pokud nebudeme s elektřinou plýtvat, můžeme opravdu ušetřit takovou sumu. Šetřit s elektřinou by měli hlavně senioři, kteří bohužel mají nejhlouběji do kapsy v případě elektřiny, ale také plynu. Ti zaplatí v průměru i padesát tisíc korun ročně, což je dvojnásobek toho, co zaplatí běžná rodina s dětmi. Když začnou s elektřinou šetřit, mohou opravdu výrazně ušetřit a najednou se nebudou mít vůbec špatně.