Jaké slevy mohou získat studenti 

Studujete a rádi byste využili naplno všech dostupných výhod? Využijte toho, že jste za studenta považováni. Ze studentských let můžete skutečně vytěžit, ale jak? V následujícím článku vám přinášíme přehled těch nejzajímavějších studentských slev, které můžete uplatnit a jejich stručný popis. 

Slevové karty a studentské průkazy 

Ještě než se pustíme do popisu konkrétních slev, které mohou studenti čerpat, je důležité hned na začátek zmínit, že pro čerpání většiny z nich je nutné počítat s povinností předložení studentského průkazu nebo jiného dokladu, který bude dokazovat pravost vašeho studia. V současné době jsou průkazy téměř výhradně sloučeny pod kartu ISIC, která je akceptována jako univerzální průkaz o studiu. 

Slevy na jízdné 

Asi nejčastěji využívanou slevou pro studenty napříč různými obory jsou slevy na jízdné. Ty jsou poskytovány v rámci mezistátní, městské i mezinárodní dopravy a mnohdy přinášejí snížení ceny i o několik desítek procent. Ve většině případů stačí při nákupu jízdenky předložit zmíněný průkaz a sleva je vám ihned odečtena od běžné ceny. 

Slevy na sport a kulturu 

Nižší ceny jsou studentům k dispozici i v rámci návštěv různých kulturních zařízení jako jsou muzea, divadla nebo kina. Slevy nabízí i většina sportovních zařízení, a tak si můžete jít výhodněji například zacvičit do posilovny nebo využít skupinovou lekci vašeho oblíbeného sportu. 

Slevy na jídlo a spotřební nákupy 

Často opomíjené ale neméně výhodné jsou slevy, které poskytují prodejci spotřebního zboží. Zejména na internetu velká část prodejců umožňuje po ověření vašeho studentského průkazu čerpat slevy například na nákup jídla nebo dokonce elektroniky. Vždy se proto ještě před platbou informujte, zda není ve vámi vybraném obchodě tato možnost také dostupná.