Jak si půjčit výhodně

Obecně lze říct, že nedostatek financí opravdu může postihnout naprosto kohokoli. Někteří nemají dostatek financí naspořených, jiní mohou přijít o práci, což znamená, že přijdou i o možnost něco si koupit, dokud tedy nezískají novou práci, která by byla synonymem dalšího příjmu. Lidé si v takových chvílích zoufají a přemýšlí nad půjčkami, které už dávno nejsou tak velké tabu, jakým byly v minulosti. Dříve se jednalo o zakázané ovoce, dnes je to snadno dostupné ovoce, které si může utrhnout každý z nás, kdo je ochoten samozřejmě případně splácet. Pokud jste se dostali do finančních problémů, půjčky to mohou vyřešit. Než ale padnete do rukou poskytovatele půjček, měli byste vědět, jak si půjčit výhodně.  

Jak již bylo zmíněno, dnes půjčky nejsou vůbec žádná ostuda a vůbec se za to nemusíte stydět. O půjčky někdy v životě zažádal každý, ať už to bylo na své vlastní bydlení nebo to bylo proto, že nám nestačila finanční zásoba, kterou jsme měli schovanou pro případ mimořádných výdajů.  

Jestliže tedy potřebujete požádat o půjčku, máme pro vás tipy, ja si půjčit výhodně.  

Sáhněte po kontokorentu 

Pokud nemáte dostatek financí do další výplaty, vyplatí se sjednat si kontokorent. Je to však opravdu jen pro případ, že byste se dostali do situace, kdy by byl týden před výplatou velmi dlouhý. Není to z dlouhodobého hlediska nic výhodného, vždyť je úročen patnácti či až devatenácti procenty, a to je opravdu hrozně moc.  

Kreditní karta v případě menšího úvěru 

Jestliže vám ke štěstí stačí jen menší úvěr, doporučujeme si zařídit kreditní kartu. Jedná se o pomoc nabízející vám maximálně několik desítek tisíc korun, které víte, že splatíte během následujících pár měsíců. Rozhodně nedoporučujeme ji používat dlouho, jelikož po několikatýdenním bezúročném období nastupují obrovské úroky i v podobě dvaceti procent.  

Pro větší sumy je tu spotřebitelský úvěr 

Pokud víte, že budete splácet i několik dlouhých let, můžete používat i takzvaný spotřebitelský úvěr, který je úročen zhruba devíti procenty. Je však nutné o něj požádat na pobočce a je nutné, aby byl schválen.