Kreditky jako záchrana z tíživé finanční situace?

Do tíživé finanční situace se může dostat opravdu každý z nás a je jen otázkou, jak se z ní dostat. Stav bez peněz rozhodně není nic, za co bychom se měli stydět, přece jen se do takové situace může dostat opravdu každý z nás. Je jen otázkou, jak se z tíživé finanční situace dostat. Na trhu jsou nabízeny mnohé alternativy půjček a podobných věcí, je jen otázkou, jestli si vzít nebankovní úvěr nebo jestli sáhnout třeba po kreditce? 

Kreditky jako takové jsou poměrně kritizované. Pravdou však je, že se jedná se o záchranu, která je navíc během několika prvních týdnů zcela zdarma – je totiž takzvané bezúročné období, poté bohužel nastupují velmi vysoké úroky a v té době je dobré s kreditními kartami skončit.  

Obecně lze říct, že se v rámci kreditních půjček půjčuje zhruba několik desítek tisíc korun, které se splatí do několika měsíců. Kreditní karty rozhodně nejsou záchranou na dlouhou dobu.  

Kreditní karty mají celou řadu výhod 

Pravdou je, že kreditní karty jako takové mají opravdu celou řadu výhod, o nichž se bohužel málokdo ví. Například u nich platí takzvané pojištění nákupu, které se vztahuje na několik vybraných druhů zboží. Také jsou kreditní karty plné dalších benefitů, v rámci kterých se vrací část útraty zpět.  

Jak již bylo zmíněno, kreditní karty rozhodně nejsou nevýhodné, pokud se je neodhodláte čerpat dlouhé týdny. Krátkodobá kreditka je výhodnou a velmi dobrou volbou, dokud nezačnou platit úroky, které začínají na dvaceti procentech.  

Půjčit si lze i jinak 

Samozřejmě kreditky nejsou to jediné, co nás může dostat z tíživé finanční situace. Je možné si zřídit třeba i kontokorent k běžnému účtu, který je úročen až devatenácti procenty. Kontokorent je výhodný tehdy, kdy vám chybí pár dní do výplaty a potřebujete takzvanou berličku. Dlouhodobě však není výhodný. Co však není dlouhodobě špatné, je spotřebitelský úvěr, kde jsou procenta kolem devíti procent. Obvykle se v rámci spotřebitelského úvěru půjčuje několik set tisíc korun nebo jen několik desítek tisíc korun, které se splácí po dobu následujících let.