Jsou domácí mazlíčkové levnou či dražší záležitostí?

Když se člověk cítí sám, má potřebu si pořídit společnost. Někdy však nechceme lidskou společnost, ale chceme spíše zvířecí společnost, která na nás nebude nijak mluvit. Proto si pořizujeme domácí mazlíčky, kteří jsou našimi nejlepšími přáteli po dobu dlouhých let. K nejčastěji pořizovaným domácím mazlíčkům se řadí kočky a psi. Otázkou je, jestli se jedná o drahé domácí mazlíčky nebo jestli jejich přítomnost v domě nás nebude nic stát. Srovnejme si proto jak pejsky, tak kočky. Poté už bude jen na vás, pro jakého domácího mazlíčka se rozhodnete.  

Když chcete kočičku 

Pokud jste spíše nakloněni ke kočce, měli byste vědět, že nejvíce utratíte pravděpodobně za vybavení. Kočka potřebuje kočičí záchod, který koupíte do pětistovky, také potřebuje vlastní pelíšek, který najdete i levněji. Nezapomeňte na škrabadlo, které se pohybuje cenově od pár stovek do několika tisíc korun. Odstraňovače zápachu a další podobné potřeby jsou další na seznamu, stejně jako hračky, do nichž budete investovat, pokud nechcete, aby vám kočka ničila nábytek.  

Návštěva veterináře je další položkou na seznamu. Kočka, zejména kočka z útulku, musí projít kompletním vyšetřením, a to vyjde na zhruba pět set korun. Očkování vyjdou na několik dalších stovek. Co se týče kastrace, u kocourů je kastrace levnější, obvykle stojí kolem šesti set, u koček je dražší, vyjde na patnáct set korun.  

Samozřejmostí je krmivo.  

Když chcete pejska 

Pokud se rozhodnete pro psího společníka, také budete muset zavítat k veterináři, který však pejska jen naočkuje, případně odčerví. Investovat zde budete spíše do psí kosmetiky, tedy do šamponů a přípravků proti blechám. Nesmíme zapomenout ani na psí vybavení, tedy pelíšek, který vyjde na pár set korun, také obojek a vodítko, také stojí odhadem několik stovek, další položkou jsou přepravní boxy či tašky, pokud jste majitelem malého plemena.  

Bouda pro venkovního psa je poměrně dražší, stejně tak může být drahé krmivo (vždy ale záleží na značce). Za psa také musíte hradit poplatek obci či městu.